Sprawdź – jak skutecznie radzić sobie z zaparciami?

Zaparcia to uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które obniżają komfort codziennego funkcjonowania. Siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta i stres – to trzy największe przyczyny zaparć. Szacuje się, że choroba dotyka nawet połowę naszego społeczeństwa po 50. roku życia. Co więcej – chorują zarówno dzieci, jak i niemowlęta. Z zaparciami można jednak walczyć na różne sposoby. konieczna staje się dieta bogata w błonnik oraz  stosowanie preparatów z apteki wspomagających oczyszczanie organizmu.

źródło: http://www.xenna.pl/

źródło: www.xenna.pl

Domowe sposoby na zaparcia

Nie jest tajemnicą, że zdrowe jedzenie może być lekarstwem na wiele bolączek. Aby pozbyć się zaparć raz na zawsze, warto pomyśleć o radykalnej zmianie nawyków żywieniowych. Do codziennego menu należy przede wszystkim wprowadzić produkty zawierające błonnik pokarmowy – to wszelkiego rodzaju kasze, ciemne pieczywo, ciemne makarony i brązowy ryż. Niezbędne jest także jedzenie nabiału, zwłaszcza tego, który ma w składzie bakterie priobiotyczne. Jogurty i naturalne kefiry zawierają żywe kultury bakterie, które regulują przemianę materii. Walkę z zaparciami możemy wygrać jedząc codzienne suszone śliwki i pijąc dużo wody. Poza tym niezwykle ważne jest to, jak jemy. Regularne posiłki o tym samych porach to podstawowy krok, aby pozbyć się zaparć.

Skuteczne środki z apteki

Pęd życia, pracoholizm i stres – to wszystko może być przyczyną braku czasu na przygotowanie pełnowartościowego śniadania bogatego w błonnik. Warto o poranku przygotować zdrową owsiankę z orzechami, suszonymi owocami i jogurtem. Dla osób, które cenią sobie każdą minutę mam inną propozycję – suplement diety przygotowany ze składników korzystnie wpływających na pracę jelit – Błonnik Xenna (sprawdź). Produkt ten zawiera sproszkowany błonnik pochodzący z otrębów pszennych. Warto go dodawać do musli, jogurtów lub nawet wody soków (2 łyżeczki dziennie wystarczą). Preparat wspomaga oczyszczanie organizmów z toksyn i reguluje metabolizm. To szybki sposób na zaparcia oraz w pełni wygodne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w domu, jak w w pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *