Czas na kulig, czyli kilka słów o agroturystyce w zimie

Spędzanie czasu wolnego zimą w agroturystyce  jest nadal mało popularne. Warto jednak odkrywać walory tej śnieżnobiałej pory roku właśnie na polskiej wsi, aby podziwiać piękno natury i cieszyć się chwilą w przyjemnej scenerii. Szczególnie, że w ostatnie dni zima powróciła do Polski (miejmy nadzieję, że na dobre).  Zatem zamiast wyjeżdżać w zakorkowane Zakopane, może warto rozważyć wypoczynek z dziećmi na spokojnej wsi położonej np. na wyżynie – tam też są wyciągi i miejsca do zjeżdżania na sankach.

źródło: https://pixabay.com/

źródło: https://pixabay.com/

Wsi spokojna, wsi wesoła…

Jeżeli na co dzień spędza się życie w biegu, warto znaleźć czas na chwilę odpoczynku w spokojnej wiejskiej okolicy. Agroturystyka w zimie to świetny pomysł na wyciszenie się dla osób, które każdego dnia żyją jak w „kołowrotku”, tj. praca – szkoła – dom – praca, etc. Z czasem zauważa się, jakie wiele rzeczy ucieka i nie ma się ani chwili, aby tak po prostu cieszyć się codziennością. Na wsi życie płynie znacznie wolniej. Wybierając się w malownicze okolice Polski, nie tylko dotleni się organizm, zdobędzie nieco energii, ale także będzie można zatrzymać się na chwile i nie biegnąć w tłumie.

Oferty gospodarstw agroturystycznych są naprawdę bogate i zmieniają się z roku na rok. Zwolennicy spędzania czasu pod kocem przy kominku oraz ci, którzy uwielbiają aktywny rodzinny wypoczynek – wszyscy znajdą coś dla siebie.

źródło: https://pixabay.com/

źródło: https://pixabay.com/

Z kopyta kulig rwie..

Gospodarstwa agroturystyczne stawiają na rozwój, dbają o zadowolenie gości, oferując im różnego rodzaju rozrywki. Wyjeżdżając na wieś z rodziną, można być spokojnym, że atrakcji nie zabraknie. Gospodarze organizują bardzo często zimowe kuligi, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dorosłych i dzieci. Obcowanie z naturą przez cały dzień na saniach ciągniętych przez konie to świetny pomysł na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. W programie kuligu nierzadko jest ognisko i pieczeni kiełbasek pod wiatą, zjeżdżanie na sankach i biesiada w saniach.

źródło: https://pixabay.com/

źródło: https://pixabay.com/

Ferie na wsi mogą być wspaniałym wspomnieniem. Bezpieczne trasy do jeżdżenia na nartach biegowych, niewielkie górki  do jazdy na sankach lub płytkie stawy do jazy na łyżwach – to tylko niektóre atrakcje agroturystyki zimą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *