Buda dla psa ocieplana

Pierwsze śniegi i niskie temperatury powietrza to sygnał dla wszystkich, aby sprawdzić czy domostwo zostało przygotowane na nadejście zimy. Ocieplone okna i budynki gospodarcze, zgromadzony opał w kotłowni i wiele innych prac należy wykonać w pierwszych dniach grudnia. Warto pomyśleć również o naszych czworonożnych przyjaciołach, którzy niezawodnie pilnują gospodarstwa. Mam dla nich propozycję na tę zimę  – ocieplaną budę z brązowego drewna. Wszak każdy pies to dzielny stróż i idealny obrońca domu.  Jemu również należy się ciepłe i suche schronienie.

buda dla psa ocieplana  (źródło:nomi.pl)

buda dla psa ocieplana (źródło:nomi.pl)

Na rynku znajdziemy porządne psie budy różniące się wielkością, budową oraz wykonaniem. Najważniejszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu domu dla psa jest jego powierzchnia.  Buda dla czworonoga powinna być wystarczająco duża, aby zwierzę mogło swobodnie wyciągać się i przewracać z boku na bok. I tak na przykład pies ważący około 50 kg powinien mieć mieszkanie o wysokości co najmniej 1 m i szerokości minimum 70 cm. Mniejsze stworzenia potrzebują budy o mniejszych parametrach. W wielu sklepach znajdziemy budy jedno- i dwuizbowe oraz kryte papą, dachówką i strzechą. Jeżeli zafundujemy naszemu czworonożnemu przyjacielowi budę jednoizbową, zdecydujmy się na model posiadający jak najmniejszy otwór. O wiele cieplejsze są domki dwuizbowe, ponieważ zawierają ścianę chroniącą przed wiatrem.

Jeżeli nie zamierzacie wpuścić na zimę swojego psa do mieszkania, weźcie pod uwagę zakup budy ocieplanej. Przebywaniu w wymrożonym i wilgotnym pomieszczeniu znacznie wpływa na zdrowie psa. Tego rodzaju buda jest również odporna na wysokie temperatury w okresie letnim  – to zakup na lata, który ogrzeje ciało psa w zimowe dni oraz ochłodzi podczas upalnych miesięcy. Solidne modele dostępne są w sklepie budowlanym NOMI. W ofercie sklepu znajdziemy ciepłe, drewniane (wykonane z najwyżej jakości drewna sosnowego) budy, które świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. To dobre, ocieplane modele posiadające izolowane podłogi, ścinany i dach  – zobacz: buda dla psa ocieplana. Ponadto w sklepie znajdziemy budy dla czworonogów dużych i małych rozmiarów. Jeżeli posiadamy kilka psów, weźmy pod uwagę zakup mieszkania dla każdego z nich. Wspólne lokum mogą mieć zwierzęta, które wychowywały się razem lub po prostu się lubią.  Nie polecam planować budy dla psów, które toczą ze sobą nieustanną walkę lub dla układu pies-suka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *