Przepisy na syropy na suchy kaszel dla dzieci

Gdy choruje małe dziecko, od razu szukamy pomocy u lekarza. Czasami mylnie odbieramy niektóre objawy przeziębienia, widząc w nich aż infekcje bakteryjne, które wyleczyć przecież może specjalista i to najczęściej przez przypisanie antybiotyków. Warto wiedzieć, że wiele infekcji możemy zwalczyć za pomocą naturalnych metod, szczególnie gdy mowa o infekcjach wirusowych górnych dróg oddechowych. Dziś na blogu przepisy na syropy na kaszel suchy u dzieci.

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Z cebuli

Domowy syrop na kaszel z cebuli jest bezpieczny dla każdego. Jak go zrobić? Nic trudnego! Wystarczy przygotować: 2 obrane i posiekane w piórka cebule, cukier lub miód. Tyle! Cebulę należy zasypać cukrem i dobrze wymieszać. Pojemnik z miksturą trzeba przykryć i odstawić na 5 godz. W tym czasie cebula puści sok. Syrop należy będzie odcedzić. Ten cebulowy syrop można dodać przedszkolakom co kilka godzin, bez obaw o skutki uboczne. Nie tylko złagodzi kaszel, ale również wzmocni odporność.

Z kwiatu lipy

Jeżeli udało się Wam osuszyć na strychu kwiat lipy, to macie doskonały surowiec na kaszel suchy. Na litr wody potrzebujecie około 2 garści kwiatostanu lipy oraz odrobinę kwasu cytrynowego i cukru. Zalany wrzątkiem kwiat lipy należy odstawić na około 2 dni. Następnie należy przefiltrować syrop i dosmakować cukrem ora szczyptą kwasu cytrynowego. Syrop można pasteryzować i zamknąć szczelnie w butelce. Kwiat lipy ma właściwości napotne i uspokajające. Jest składnikiem wiele syropów na kaszel suchy dla dzieci, dostępnych w aptece, np. Pelavo (kliknijkliknij).

Z tymianku

Liście tymianku możecie kupić w sklepie zielarskim. Należy wypełnić nimi słoik w 1/3 wysokości i zalać litrem wrzącej wody i 0,5 kg cukru. Wszystkie składniki powinno się starannie wymieszać, a słoik zamknąć, by odstawić na 3 dni w chłodnym i suchym miejscu. Na koniec należy przecedzić przez sitko syrop. W takiej postaci jest gotowy do podawania dla dzieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *