Jaki sok wybrać dla dziecka?

 Soki są doskonałym źródłem witamin i soli mineralnych, stanowią cenne uzupełnienie diety maluchów. Zawarty w nich błonnik reguluje przemianę materii i zapobiega uciążliwym zaparciom. Soki dla dzieci to gwarancja odporności oraz dobrego samopoczucia każdego dnia. Jakie soki wybrać, aby być spokojnym, że dziecko przyjmuje odpowiednie płyny?

źródło: https://www.facebook.com/bobofrut

źródło: https://www.facebook.com/bobofrut

Soki dla niemowląt

Niemowlę, które do tej pory było karmione mlekiem modyfikowanym pierwszy sok powinno otrzymać w wieku 5 miesięcy, a dziecko przyjmujące pokarm mamy – w 7 miesiącu życia. Pierwszy sok musi być przecierowy i składać się tylko z JEDNEGO składniku. Wielu pediatrów zgodnie twierdzi, że sok jabłkowy przeznaczony stricte dla niemowląt jest najlepszym wyborem. Po miesiącu warto zrobić zmianę i zaproponować dziecku sok dyniowy, marchwiowy lub malinowy. Na rynku kupimy również soczek truskawkowy i pomarańczowy – te jednak należy podawać dziecku, który ukończy 12. miesięcy życia, pod warunkiem, że maluch nie ma żadnej alergii pokarmowej.

Sok sokowi nierówny

Kupując soczek dla dzieci polecam zwrócić uwagę na faktyczną zawartość soku. Wiele produktów ma w składzie więcej wody i substancji słodzących niż czystego soku. W tym przypadku mówimy już o napoju, którego nie polecam podawać dzieciom. Pamiętajmy, że każdy soczek jest elementem składowym diety, zatem nie serwujmy swoim maluchom dodatkowych cukrów w płynie. Warto kupić sok bez cukru (kliknij), który jest najzdrowszym napojem. Godne polecenia są soki warzywne, ponieważ nie zawierają cukru i mają więcej błonnika, np. Bobo Fruit. Dla dzieci, które nie lubią warzyw polecam przecierowe soki warzywno-owocowe. Warto również przygotować domowy przecierowy napój dla dziecka, wyciskając sok ze świeżych owoców (najlepiej tych ekologicznych). Należy pamiętać, że takiego soku nie dosmacza się cukrem. Możemy jedynie rozcieńczyć go wodą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *