Domowe peelingi dla suchej skóry

Sucha skóra cechuje się nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem. Nie jest tajemnicą, że podstawą jej pielęgnacji jest nie tylko regularne nawilżanie, ale również oczyszczanie. Cotygodniowe peelingi pozwalają zetrzeć zrogowaciały naskórek, poprawiają elastyczność skóry oraz ujędrniają ją. Zabiegi wykonywane regularnie mają działanie antycellulitowe. Na rynku znajdziemy dziesiątki różnych kosmetyków poprawiających wygląd skóry. Warto także spróbować domowej receptury opartej na składnikach dostępnych w kuchni.

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Peeling kawowy

To bardzo mocny peeling, który idealnie sprawdza się do złuszczania każdego rodzaju skóry, zwłaszcza tłustej oraz trądzikowej. Dzięki kofeinie świetnie pobudza skórę oraz poprawia jej ukrwienie.  Do przygotowania takiego domowego kosmetyku potrzeba kilka łyżek miodu, dwie łyżki kawy mielonej. Składniki te należy wymieszać i nałożyć na ciało, masując je za pomocą specjalnej rękawicy lub gąbki. Peeling kawowy sprawdza się genialnie w przypadku leczenia cellulitu i rozstępów. Kawę można wymieszać także z olejem kokosowym lub z oliwą z oliwek. Kosmetyk ten należy wmasować w skórę i spłukać po kilku minutach ciepłą wodą.

Peeling cukrowy

Cukier może pełnić rolę peelingujących drobinek. W połączeniu z oliwą z oliwek lub jogurtem naturalnym będzie świetnym kosmetykiem ścierającym zrogowaciałą i suchą skórę. Wystarczy zwykły cukier wsypać do miseczki i zalać oliwą z oliwek. Wmasować w skórę i zmyć ciepłą wodą.

Peeling migdałowy

Alternatywą dla peelingu kawowego dla skóry suchej i wrażliwej jest peeling migdałowy. W pierwszej kolejności należy zmielić lub posiekać na drobno migdały. Następnie trzeba je wymieszać z oliwą z oliwek, aż powstanie bardzo gęsta papka, którą należy nałożyć na skórę. Migdały mają właściwości nawilżające i odżywcze dla skóry, mniej podrażniają skórę niż zmielona kawa, zatem sprawdzą się jako składnik domowych kosmetyków do cery wrażliwej.

Uwaga! Wykonując domowy peeling, warto pamiętać o kilkuminutowym masażu skóry okrągłymi ruchami. Gdy skóra się porządnie zaczerwieni pod wpływem ucisku, stanie się bardziej ukrwiona i dotleniona.  Po kilku minutach należy zmyć domowy kosmetyk, a skórę osuszyć i wklepać w nią ulubiony balsam nawilżający. Zabieg trzeba wykonać minimum dwa razy w tygodniu, aby poprawić jędrność i napięcie skóry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *