Pomoc dla suchej skóry

Sezon jesienno-zimowy nie jest łatwy dla skóry. Niskie temperatury powietrza, nieustanne przebywanie w klimatyzowanych i zamkniętych pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że nasza skóra staje się piekąca i sucha. Nierzadko jest mało elastyczna i po prostu podrażniona – łuszczy się i jest niemiła w dotyku.  Pamiętajmy więc, aby w tym okresie szczególnie dbać o własną skórę, m.in. przez codzienne nawilżanie i zdrowe posiłki. Oto kilka wskazówek.

sucha skóra potrzebuje zabezpieczenia w postaci balsamu nawilżającego

Rezygnacja z długich, gorących kąpieli

Nie jest tajemnicą, że kąpiele w wannie nie wpływają korzystnie na kondycję naszej skóry. W okresie jesienno-zimowym warto częściej brać krótkie prysznice, niż przesiadywać w wannie. Co więcej, należy zrezygnować z tradycyjnego mydła, które zamiast nawilżać, wysusza skórę, a to sprawia, że zostaje uszkodzony jej płaszcz lipidowy i pojawiają się uciążliwe dla nas podrażnienia. Warto zatem wybierać delikatne kosmetyki myjące, takie jak żele do kąpieli i emulsje myjące zawierające nawilżające składniki, np. proteiny mleka, masło shea, awokado, olej migdałowy i arganowy.

Codzienne balsamowanie ciała

Cetaphil balsam nawilżającyTrzeba pamiętać o tym, że wysuszona skóra wymaga codziennego nawilżania. Balsamy nawilżające powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej osoby, która pragnie dbać o skórę. Kosmetyki warto aplikować na skórę zaraz po kąpieli, bo rozgrzane i wilgotne ciało lepiej przyjmie preparat. Wybór balsamu lub emulsji do ciała powinien być bardzo świadomy. Najlepsze produkty zawierają starannie dobrane składniki, które utrzymują właściwe nawilżenie i uzupełniają brakujące lipidy. Co istotne – dobry balsam nawilżający świetnie się rozprowadza i jeszcze lepiej wchłania. Z czystym sumieniem mogę polecić produkty CETAPHIL przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Balsam nawilżający Cetaphil RESTORADERM jest szczególnie zalecany do ochrony skóry atopowej i suchej u dzieci (sprawdź). Wybierając dobry balsam, warto zwrócić uwagę również na zapach. Nie wszystkie kosmetyki, które ładnie pachną, będą dobrze nawilżać – zwykle jest jednak odwrotnie.

Dieta dla skóry

grillowany łosoś źródłem kwasów omega 3 i 6 działa jak balsam nawilżającyRównie ważne jest nawilżanie skóry od środka, dlatego warto codziennie pić wodę, aby dostarczyć cennych substancji do wszystkich komórek organizmu. W jesienno-zimowym menu osoby, która pragnie cieszyć się zdrową skórą nie może zabraknąć takich produktów, jak ryby, warzywa i owoce zawierające witaminy A i E, pełnoziarniste makarony i pieczywo oraz artykułów spożywczych bogatych w naturalne oleje roślinne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *