O ziołach oczyszczających organizm z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksyn możne odbywać się na kilka sposobów. Jednym z nich są mieszanki ziołowe, które pomogą odzyskać równowagę kwasowo-zasadową i poprawić samopoczucie. Jeżeli będziecie pić je regularnie, szybko pozbędziecie się zbędnych produktów przemiany materii i poczujecie  się po prostu lepiej we własnej skórze. Oto 4 skutecznych ziół na wiosenną detoksykację.

źródło: https://pixabay.com/

źródło: https://pixabay.com/

Mniszek lekarski

Żółte mlecze kwitnące na łąkach, w parkach i w sadach kojarzą się z wiosną w pełnej krasie. Inna nazwa rodzajowa dla tej rośliny to mniszek lekarski. Przymiotnik ten świadczy o jego zdrowotnych właściwościach, a w dużej mierze głównie oczyszczających. Bowiem zioło to ma działanie moczopędne, zatem pomaga usuwać toksyny z organizmu. Napar z mniszka lekarskiego warto pić kilka razy w tygodniu, aby wspomóc pracę wątroby oraz nerek. Oczyszczająco kurację można przeprowadzić, pijąc sok wyciśnięty z posiekanych liści roślin. W ziołolecznictwie wykorzystuje się także suszony korzeń mniszka, z którego przygotowuje się tonik oczyszczający.

Pokrzywa

Jest stosowana w medycynie ludowej od dziada pradziada. Niegdyś była traktowana jedynie jako roślina dla ubogich, dziś ma swoje pięć minut – wiele osób pije pokrzywę, aby poprawić stan skóry, włosów oraz paznokci. Związki zawarte w liściach pokrzywy wspomagają wydalanie z organizmu toksycznych substancji, m.in. złogów kwasu moczowego. Ponadto zapobiegają gromadzeniu się płynów w organizmie. Pokrzywa więc jest skutecznym remedium na schorzenia układu moczowego. Napar z tej rośliny można wzbogacić  o kawałek imbiru, odrobinę miodu i soku z cytryny, dzięki czemu jest smaczniejszy.

Czystek

W ostatnich latach picie czystka stało się szalenie popularne wśród osób pragnących żyć zdrowo. I dobrze, bo ta roślina wspaniale oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia odporność oraz zwalcza infekcje i stany zapalne.  Czystek, podobnie jak powyżej wymienione zioła, ma właściwości moczopędne, zatem pomaga pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji, jak np. metale ciężkie. Badania dowodzą, że regularne picie czystka lekarskiego pomaga poprawić równowagę flory bakteryjnej jelit. Czystek jest szczególnie zalecany osobom żyjącym w zanieczyszczonym środowisku, zwłaszcza w miastach.

Ostopest plamisty

Popularnie nazywany ostem ma właściwości odtruwające organizm. Związki w nim zawarte są wykorzystywane w farmakoterapii, m.in. w leczeniu marskości wątroby i niektórych chorób żołądka. Co więcej mają one za zadanie zapobiegać gromadzeniu się toksyn w wątrobie. Ostopest plamisty jest zalecany osobom, które palą papierosy i spożywają alkohol, ponieważ skutecznie usuwa substancje, które gromadzą się w organizmie wskutek tych używek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *