O codziennej pielęgnacji skóry

Nie jest tajemnicą, że najważniejszą barierą ochroną dla każdego człowieka bez względu na wiek jest SKÓRA ( sprawdź ). Aby przez długie lata była w doskonałe formie, potrzebuje starannej i prawidłowej pielęgnacji. Zdrowa skóra jest wizytówką. Dlatego warto codziennie ją nawilżać i chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, urazami, bakteriami i grzybami. Ważny jest zatem wybór produktów pielęgnacyjnych, które sprawią, że skóra stanie się jędrna, elastyczna oraz przede wszystkim nawilżona. Inne potrzeby ma skóra sucha, inne skóra wrażliwa, a jeszcze inne skóra tłusta. Dziś kilka słów o pielęgnacji tych typów skóry, które potrzebują szczególnego podejścia.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Skóra sucha
SANEX_250_PRO-HYDRATEJeżeli nie potrafimy odpowiednio jej pielęgnować, szybko się starzeje. Pojawiają się zmarszczki, podrażnienia i zaczerwienienia. Warstwa rogowa łuszczy się szybciej niż w przypadku skóry normalnej. Niekiedy obecny jest świąd. Skórze suchej nie sprzyjają długie kąpiele w wannie, promieniowanie słoneczne, solarium oraz peelingi. Ten specyficzny typ wymaga starannej pielęgnacji każdego dnia, której najważniejszym działaniem jest NAWILŻANIE. Wybierając produkty do oczyszczania, warto wziąć pod uwagę ich skład. Najlepsze będą te, które dobrze nawilżą naskórek, sprawią, że stanie się odżywiony. Polecam żel pod prysznic Sanex Dermo Hydrate.

Skóra wrażliwa
SANEX_250_SENSITIVEPodobnie jak skóra sucha jest trudna w pielęgnacji. Nie toleruje wielu kosmetyków. Jej zewnętrzna warstwa ochronna jest bardzo delikatna, zatem szybko ulega wysuszeniu, podrażnieniu i zrogowaceniu. Skóra wrażliwa szybko reaguje na czynniki atmosferyczne, zmianę diety oraz stres. Do tego typu skóry warto wybierać delikatne produkty myjące, np. żel pod prysznic Sanex Dermo Sensitive.SANEX_250_DEEP_CLEAN

Skóra tłusta
Może być kłopotliwa, bo ciągle się błyszczy. Nadmierne świecenie jest niemile widziane przez panie, które każdego dnia pudrują i matowieją twarz. Skórze tłustej towarzyszą pryszcze, wypryski i wągry, które lokalizują się na twarzy i na plecach.  Do codziennej pielęgnacji skóry tłustej należy zatem wybierać produkty, które starannie ją oczyszczą i usuną nadmiar sebum, np. Sanex Dermo Deep Clean.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *