Ekologiczne podpaski wielorazowe

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

Dla kobiet, które podczas miesiączki sięgają po tradycyjne produkty higieniczne, mamy ekologiczne podpaski wielorazowe, wykonane są z wysokochłonnej flaneli i frotty, są o wiele bardziej przyjazne dla ciała niż podpaski syntetyczne. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych podpasek, są nie tylko bezpieczne dla pań, ale i dla środowiska naturalnego. Możemy używać je nawet przez cztery lata!

Zdrowo i zawsze świeżo

Podpaski ekologiczne mają skrzydełka zapinane na zatrzaski i są dostępne w trzech rozmiarach: na dzień, na noc i mini – alternatywa dla wkładki higienicznej. Można regulować ich długość poprzez włożenie do kieszonki jednego lub dwóch wkładów o chłonnej strukturze. Podpaskę przypina się do bielizny za pomocą zatrzasku. Obecność skrzydełek – wykonanych z materiału frotte – pozwala na ochronę bielizny przez poplamieniem.

Kiedy podpaska zostaje zużyta, możemy wyprać ją w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza, po wcześniejszym namoczeniu w zimnej wodzie przez 2-3 godziny. Do prania warto dodać olejek z drzewa herbacianego, który działa odkażająco. Odradza się prania podpasek wielorazowych z dodatkiem wybielacza,bo zawiera substancje podrażniające skórę.

Podpaski wielorazowe od Naya

Podpaski wielorazowe od Naya

Ekologicznie i się opłaca

Wiodący producent podpasek wielorazowych – firma Naya oferuje bardzo delikatne i miękkie produkty, pozwalające skórze oddychać oraz zapobiegające zaczerwienieniom i otarciom w okolicach intymnych. Podpaski z materiału powinny stosować panie z ginekologicznymi dolegliwościami, np. grzybicą pochwy i upławami.

Podpaski ekologiczne to ekonomiczne rozwiązanie dla wielu kobiet. Zestaw podpasek wielorazowych kosztuje około 150 zł, wystarczy na kilka lat, przy zachowaniu odpowiedniej techniki prania. Tymczasem, miesięcznie wydajemy około 8 zł na podpaski syntetyczne, zatem w ciągu 4 lat zapłacimy aż 400 zł!

Używając podpasek ekologicznych Naya, dbamy o nasze środowisko, gdyż produkty nie generują żadnych odpadów. Podpaska organiczna po 4 latach użytkowania ulega biodegradacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *