Najlepsze mleko dla małego alergika

Powszechnie wiadomo, że najlepszym pokarmem dla malucha jest mleko mamy. Co zrobić jednak, gdy karmienie piersią jest niemożliwie, a dziecko ma alergię na białko mleka krowiego? Pozostaje nic innego, jak wybrać mleko modyfikowane hipoalergiczne lub specjalną mieszankę zastępczą. Gdy trzeba po nie sięgnąć w sklepie, w pierwszej kolejność trudno się zdecydować na te, które będzie najbezpieczniejsze. Warto poradzić się pediatry. Jakie mleko pomoże uniknąć alergii? Oto mała „ściągawka”.

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Specjalne mleko hipoalergiczne HA

Na rynku dostaniemy bogatą gamę rodzajów mleka zastępczego. Dla dzieci zagrożonych alergią, tzn. istnieje ryzyko, że dziecko może mieć reakcję alergiczną na białko mleka krowiego, znajdziemy mleko modyfikowane hipoalergiczne HA. Jest to pokarm zawierający białko mleka krowiego o nieznacznym stopniu hydrolizy. To mleko zalecane maluchom z lekkimi problemami trawiennymi. Mieszanki HA, np. Nestle Nan mają obniżone właściwości alergizujące.  Produkty, takie jak Nestle Nan mają pozytywne opinie na rynku (sprawdź), bo zapobiegają wystąpieniu objawów alergii u dzieci, które są genetycznie obciążone nietolerancją pokarmową.

Mleko przy skazie białkowej

Gdy dziecko ma alergię na białko mleka krowiego, konieczne staje się podawanie specjalnych produktów, które nierzadko są trudno dostępne w sklepach. Hydrolizatory wysokiego stopnia to preparaty lecznicze, które dostaniemy w aptece na receptę. Są kierowane do niemowląt z ciężką alergią pokarmową. Zawierają one mieszankę aminokwasów, niezbędnych do rozwoju dziecka. W ich składzie znajdują się także lekkostrawne tłuszcze, szybko wchłaniane przez organizm. Przykładem takiego hydrolizatora jest Nutramigen – produkt, który powoli zostaje wycofywany z polskiego rynku.  Hydrolizator najlepszy dla naszego dziecka przypisze lekarz pediatra. Nie warto ryzykować i testować na własną rękę, bo układ pokarmowy malucha z alergią jest szczególnie wrażliwy na tego rodzaju zmiany mleka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *