Kilka powodów, dla których warto jeść czereśnie codziennie

Sezon owocowy w pełni. Warto jeść je każdego dnia zamiast innych słodkich przekąsek. Owoce są przecież skarbnicą witamin i soli mineralnych, poza tym świetnie smakują na surowo i można jeść je bezkarnie i bez obaw, że przybędzie nam kilka kilogramów. Jak czerwiec, to i czereśnie. Osobiście mogłabym jeść je godzinami i nie schodzić z drzewa owocowego. Jestem czereśniowym szpakiem i ubolewam na tym, że sezon czereśniowy jest taki krótki. Dziś chcę Was przekonać do jedzenia czereśni każdego dnia. Już niebawem z targów, rynków i drzew, więc czerpcie z nim samo zdrowie póki czas 🙂

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Moc witamin i nie tylko

W tym soczystym i słodkich owocach znajduje się cała gama witamin z grupy B, A, C, K oraz P. To cenne źródło soli mineralnych, takich jak sód, cynk, potas, wapń, żelazo, fosfor i selen.  Najważniejszą właściwością czereśni jest odtruwanie organizmu. Owoce te oczyszczają krew z toksyn, zatem korzystnie wpływają na stan skóry. Jak większość owoców, czereśnie regulują przemianę materii, zatem mogą być składnikiem każdej diety odchudzającej.

Przeciw starzeniu

Czereśnie zawierają antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się organizmu. Dietetycy zgodnie twierdzą, że pół kg czereśni w ciągu dnia przez okres jednego miesiąca może być świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu, pozbycie się nadmiaru soli i wyregulowanie płynów ustrojowych. Polecam wypróbować czereśniową kurację. Ich systematyczne jedzenie sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

 Profilaktyka chorób

Czereśnie także działają przeciwreumatycznie, są świetną metodą na pozbycie się złogów zlokalizowanych w stawach. Ponadto czereśnie są „bezpiecznym” owocem dla osób chorujących na cukrzycę, gdyż mają niski indeks glikemiczny. Owoce te także zapobiegają anemii i korzystnie wpływają na układ krążenia.

Warto wiedzieć, że czereśnie nie powinniśmy jeść na czczo lub przed posiłkiem. Kolejna zasada jest taka, że owoce te lepiej nie popijać ani mlekiem ani wodą, ponieważ taki „zestaw” może być przyczyną biegunki.  Uwaga! Czereśni powinny unikać osoby chorujące na wrzody żołądka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *