Dlaczego warto nosić naturalne tkaniny?

 

Tkaniny z naturalnych włókien nie tylko są zdrowe i przyjazne dla ciała, ale też korzystnie wpływają na środowisko. Dlatego warto rozsądnie kupować i starać się wybierać te ubrania, które są uszyte z naturalnych tkanin. Ekotrend rozwija się prężnie, więc wybór jest coraz szerszy. Jednocześnie do sklepów trafiają ubrania z materiałów, o których istnieniu jeszcze nie dawno w ogóle nie wiedzieliśmy.

ekologiczne ubranie

ekologiczne ubranie z naturalnych tkanin (źródło: Pinterest)

Wykorzystywanie naturalnych tkanin jest ostatnio bardzo popularne. Znani projektanci sięgają po naturalne materiały, w sieciowych sklepach odzieżowych – takich jak H&M – pojawiają się całe serie ubrań uszytych z ekologicznej bawełny lub z materiałów powstałych w wyniku recyklingu. Swoista moda na noszenie naturalnych tkanin to przede wszystkim doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy zmagają się z alergiami skórnymi. Dzięki nowym technologiom farbowania i wybielania tkanin, ubrania nie zawierają toksycznych substancji i nie powodują podrażnień.

Ekologiczna moda niesie za sobą wiele zalet, dzięki którym ubrania są jeszcze wygodniejsze w noszeniu. Przede wszystkim naturalne tkaniny charakteryzują się właściwościami antyalergicznymi. Nie uczulają, nie podrażniają skóry, nie powodują nieprzyjemnego uczucia „drapania” podczas noszenia. Są przyjemne w dotyku i bardzo delikatne, a przy tym wytrzymałe.

Ogromną zaletą są też właściwości termoizolacyjne. Naturalne włókna grzeją poprzez zatrzymywanie ciepła, a jednocześnie dzięki temu, że przepuszczają powietrze nie doprowadzają do przegrzania. W ubraniach z naturalnych włókien mniej się pocimy, a pot nie wchodzi w reakcje ze związkami chemicznymi z tkaniny tworząc nieprzyjemny zapach. Wśród najczęściej spotykanych materiałów naturalnych znajdziemy bawełnę (coraz częściej w wersji ekologicznej, jeszcze delikatniejszą i milszą w dotyku), jedwab (cienki i bardzo miły w dotyku, a do tego szalenie wytrzymały), a także miękką wełnę ekologiczną, która nie drapie i nie podrażnia.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *