Maseczka na bazie mleka i żelatyny

Zaskórniki na nosie, brodzie i czole potrafią skutecznie uprzykrzyć życie niejednej kobiecie. Z pozoru niewidoczne czarne kropki wyglądają nieestetycznie. Walka z zaskórnikami wymaga od nas systematyczności i odrobinę praktyki. Oczyszczania skóry możesz dokonać stosując domowe sposoby, które są równie skuteczne jak kosmetyki z ulubionej drogerii. Poznaj domową maseczkę na zaskórniki.

pinterest

Zanim przystąpić do wykonania maseczki, przyda ci się wcześniejsze oczyszczanie twarzy przez parówkę (chyba wszyscy wiedzą jak ją zrobić).Dzięki temu łatwiej będzie ci usuwać zanieczyszczenia, które tkwią w porach skóry. Aby zrobić domowy peeling na wągry, potrzebujesz łyżeczkę żelatyny i 5 łyżek mleka. Składniki łączymy ze sobą i mieszamy w rondelku na małym ogniu. Żelatyna powinna się roztopić. Czekamy aż maseczka przestygnie i będzie gotowa do nałożenia na twarz. Przy użyciu pędzelka rozprowadzamy kosmetyk na miejsca z zaskórnikami. Papka powinna zastygnąć po 20 minutach (wtedy możemy ją spokojnie zmyć letnią wodą).

Naturalna maseczka jest bardzo skuteczna na zaskórniki. Polecam stosować ją co najmniej dwa razy w tygodniu, najlepiej wieczorem. W domowym zaciszu możesz pozbyć się wągrów raz na zawsze! Naturalne kosmetyki nie zawierają parabenów, korzystnie wpływają na stan skóry, nawilżają ją i rzadko kiedy podrażniają.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *