Naturalne „lekarstwa” na ból brzucha

Bóle brzucha to najpopularniejsze dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które nierzadko utrudniają codzienne funkcjonowanie. Najczęściej ich przyczyna tkwi w nietolerancji lub wrażliwości na składniki znajdujące się w pokarmach lub przez  inne, przewlekłe stany chorobowe, jak np. zespół jelita drażliwego, refluks żołądka, wrzody żołądka itp.  Wiele ludzi pod wpływem stresu również odczuwa silny ból brzucha. Może on również objawiać się w postaci wzdęć, silnych zaparć lub niestrawności. Ze względu na to, że jest wiele przyczyn bólu brzucha, zróżnicowane jest także jego leczenie. Poznajcie kilka prostych i bardzo naturalnych sposobó na bóle brzucha.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Napary ziołowe

Gdy odczuwasz niestrawność, sięgnij po zioła, które szybko przyniosą ukojenie i zmniejszą uczucie pełności w żołądku. Na rozstroje w przewodzie pokarmowym dobre są mięta i melisa. Zmniejszają wzdęcia i gazy oraz niwelują napięcie w jelitach. Ogromną ich zaletą jest to, że szybko pobudzają trawienie i zwiększają metabolizm. W domowej apteczce ziołowej nie może zabraknąć także rumianku. Podawany nawet niemowlętom łagodzi kolki żołądkowe, niweluje wzdęcia i napięcia w brzuchu. Objawy niestrawności zmniejsza także wyciąg z lukrecji. Przy zatruciach pokarmowych i chorobach jelit wskazane jest natomiast picie herbatek oczyszczających. Wszystkim polecam napary z ostropestu plamistego, który sprawdzi się także u osób, które mają nerwice żołądka.

Domowe nalewki

Nadkwaśność żołądka, zgada i niestrawność – te wszystkie dolegliwością często towarzyszą bólom brzucha. Aby je zmniejszyć można wypróbować nalewki z orzecha włoskiego. Receptura na domowy specyfik jest stara jak świat. Ten naturalny lek był stosowany od wieków na wszystkie bolączki układu pokarmowego. Orzechy bowiem mają garbniki, które korzystnie działają na błony śluzowe żołądka. Godna polecenia jest również nalewka z anyżu, która działa rozkurczowo, łagodzi niestrawność, wzdęcia i uczucie przepełnienia.

Przyprawy na trawienie

Winowajcą uciążliwych bóli brzucha są złe nawyki żywieniowe. Jeżeli spożywamy wiele potraw gazo twórczych, możemy mieć problemy z trawieniem. Wskazana jest odpowiednia dieta eliminująca słodycze, tłuste oraz smażone dania, napoje gazowane i cukry proste. W zdrowej diecie przeciwdziałającej bólom brzucha nie może zabraknąć witamin, soli mineralnych i błonnika. Jeżeli mamy już ochotę na dania ciężkostrawne, pamiętajmy o dodawaniu do nich takich przypraw, jak: liście laurowe, kminek, koper włoski, cząber, imbir oraz tymianek.

To tylko niektóre sposoby na bóle brzucha. W wielu sytuacjach konieczna będzie szybka pomoc i dodatkowe sięgnięcie po skuteczny lek rozkurczowy. Godne polecenia są tabletki na bóle brzucha BUSCOPAN.Największą ich zaletą jest to, że bardzo szybko działają na przyczynę bólu, świetnie radzą sobie z niestrawnością oraz niwelują skurcze żołądkowo-jelitowe. Więcej na temat przyczyn bólu brzucha i sposobów ich zwalczania przeczytacie tutaj: http://www.buscopan.pl/o_bolu_brzucha/bol_i_skurcze_brzucha/bol_i_skurcze_brzucha.html.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *