Żywienie dla pupila, czyli jak karmić koty?

Żywienie kociąt nie musi być tylko koniecznością i rutynową czynnością. Warto na to spojrzeć, jak na przyjemną zależność między panem a udomowionym zwierzęciem, które najedzone będzie szczęśliwe i wierne jak mało kto.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Czego nie może zabraknąć w kociej diecie?

Każdego dnia zwierzęta potrzebują pełnowartościowych pokarmów. To oznacza, że w nich żywieniu muszą znaleźć się pełnowartościowe substancje odżywcze, takie jak białko, witaminy, minerały  (wapń, fosfor, magnez, selen) oraz wszystkie inne składniki, które podawane są w normach żywieniowych. W diecie dla kota nie może zabraknąć białek, tj. kolagenu, kazeiny oraz karnityny oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Białko jest potrzebne naszym milusińskim do rozwoju mięśni i poprawy kondycji sierści. Najbardziej wartościowe pokarmy to te znajdujące się w mięsie drobiowym, rybach (z wyjątkiem wędzonych) oraz w cielęcinie. Uwaga! Kotom nie można podawać wieprzowiny!!! Jak się okazuje jedzenie domowe nie jest takie dobre dla małych zwierząt. Co więcej – niektóre domowe posiłki mogą zaszkodzić, bo zawierają w sobie glutaminian sodu i inne substancje, które źle wpływają na układ pokarmowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup karmy dla kotów.

Jaką karmę wybrać dla kotów?

Purina Cat Chow - najlepszy produkt do żywienia kociąt

Purina Cat Chow – najlepszy produkt do żywienia kociąt

Na rynku znajdziemy ogromną gamę produktów, które zawierają wszystkie niezbędne produkty. Jeżeli chcemy, aby nasz kot wyglądał na zdrowe i szczęśliwe zwierzątko, popędźmy do sklepu i zakupmy zdrowe produkty, np. marki PURINA CAT CHOW. Gotowe karmy zapewniają dobrze zbilansowane posiłki. To najlepsze karmy dla młodych kotów, które nie mają jeszcze dobrze rozwiniętego układu pokarmowego i nierzadko doświadczają kłopotów z żołądkiem. Karma PURINA służy kotom, które po zjedzeniu swojego ulubionego obiadu chodzą syte i zadowolone. A my nie musimy sprzątać resztek z podłogi, bo PURINA jest tak smaczna, że nasz kot zawsze zje całą porcję. Producent karmy dla zwierząt oferuje różnorodne przekąski dla kotów pakowane w puszki, saszetki i worki, suche i mokre, drobiowe i rybne. Do wyboru do koloru – dla kociąt i dużych kocurków.

Więcej na temat żywienia kociąt  i dorosłych kotów, karmienia zwierząt po sterylizacji oraz garść praktycznych porad na temat diety dla pupilów przeczytacie tutaj: http://www.purina-catchow.pl/naturalny/faq/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *