Naturalny antybiotyk na przeziębienia – miód z kurkumą

Sezon zachorowania na przeziębienie w pełni. Aby zwalczyć wirusy, które wywołują infekcje, warto sięgać po naturalne sposoby.  Mieszanka kurkumy z miodem to naturalny antybiotyk, który może być stosowany jako środek przeciwzapalny oraz wzmacniający układ odpornościowy.  Można ją zażywać zapobiegawczo lub w stanach wystąpienia infekcji i chorób wirusowych.  Poniżej przepis na „złoty miód”.

źródło: https://pixabay.com/

źródło: https://pixabay.com/

Przygotowanie naturalnego antybiotyku z miodu i kurkumy jest niezwykle łatwe. Składniki zawarte w tej domowej miksturze są ogólnodostępne. Warto jednak zwrócić uwagę na miód – najlepszy będzie w 100% naturalny, pochodzący ze sprawdzonego źródła (lokalnej pasieki) i bez dodatku cukru.

źródło: https://pixabay.com/

źródło: https://pixabay.com/

Składniki niezbędne do przygotowania „ złotego miodu” to 1/3 szklanki naturalnego miodu, 1 łyżka kurkumy w proszku. Potrzebny będzie także zakręcany słoik.  Wystarczy połączyć te dwa składniki w słoiku i dokładnie wymieszać. Odstawić na noc i następnego dnia można już zażywać kilka razy dziennie.  Przez pierwszy dzień należy dawkować pół łyżki stołowej co godzinę, przez drugi dzień – pół łyżki stołowej co dwie godziny, a przez 3 dzień – pół łyżki stołowej co 3 godziny.

Mikstura z miodu i kurkumy łagodzi podrażnienia układu oddechowego, działa wykrztuśnie i oczyszcza organizm z toksyn.

Na zdrowie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *