Płyta indukcyjna Whirlpool – energooszczędne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni

(źródło:www.whirlpool.pl)

Płyta indukcyjna (źródło:www.whirlpool.pl)

Rynek sprzętu AGD do wyposażenia kuchni zdominowały płyty indukcyjne. Kuchenki gazowe i ceramiczne małymi krokami odchodzą do lamusa. Nic dziwnego – indukcja to najbardziej zaawansowana technologia łącząca w sobie oszczędność energii i precyzję gotowania. Do niedawna płyty indukcyjne były dość drogie. Obecnie można kupić AGD w przystępnej cenie. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla współczesnej kuchni. Wśród wielu produktów znajdujących się na rynku na szczególną uwagę zasługuje energooszczędna płyta grzewcza Whirlpool, posiadająca zabezpieczenie przed dziećmi.

Płyta indukcyjna ACM 773/BA ma cztery indukcyjne pole grzewcze. Urządzenie nagrzewa się wtórnie od dna garnka, zatem ryzyko poparzenia jest niewielkie. Poza tym, płyta Whirlpool pozwala na szybkie gotowanie i smażenie oraz stałą kontrolę procesu przygotowania potraw. Naczynie znajdujące się w polu grzewczym od razu się nagrzewa i momentalnie osiąga wybraną temperaturę. Dzięki temu gotowanie codziennych zup zajmuje znacznie mniej czasu. Najważniejszą zaletą stosowania płyt indukcyjnych jest ich energooszczędność. Gdy tylko zdejmiemy garnek z powierzchni, płyta indukcyjna odcina dopływ prądu. Jeżeli zapomnimy o przygotowywanej potrawie, AGD Whirlpool po upłynięciu określonego czasu, automatycznie się wyłącza.

Płytę indukcyjną łatwo utrzymać w czystości, nie powoduje przypalania się garnka, jest cały czas chłodna. Jeżeli pojawią się opary w trakcie gotowania, to nie są tak tłuste jak przy używaniu płyt gazowych i ceramicznych. Płyta od Whirlpool posiada dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Nauczenie się gotowania na płycie indukcyjnej może wydawać się kłopotliwe. Z czasem panie domu zauważą zalety, tj. oszczędność czasu i pieniędzy. W końcu indukcyjne rozwiązania do kuchni są coraz tańsze. Kupno płyty indukcyjnej jest naprawdę opłacalne. Polecam płyty grzewcze Whirlpool, bo to rozsądne rozwiązania w dobrej cenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *