Akcja: leczenie zaparć

Zaparcia to narastający problem dotyczący coraz więcej osób, zwłaszcza tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Praca przed komputerem, brak aktywności fizycznej i czasu na regularne posiłki oraz nieprawidłowa dieta – to najczęstsze przyczyny zaparć Polaków. Jak leczyć te uciążliwe dolegliwości? Zaparcia nawykowe może spróbować leczyć w domu. Oto sprawdzone sposoby.

źródło: http://www.stopzaparciom.pl/

źródło: www.stopzaparciom.pl

Jedz więcej błonnika

źródło: http://www.stopzaparciom.pl/

źródło: www.stopzaparciom.pl

Dieta zawierająca dużo błonnika jest skutecznym i przede wszystkim naturalnym sposobem walki z zaparciami. W codziennym menu powinny się znaleźć produkty, takie jak: chleb razowy i pełnoziarnisty, kasza gryczana, kasza jęczmienna, warzywa i owoce (najlepiej w postaci surowej), otręby i owsianka. Zaparcia nawykowe zwykle powstają, gdy prowadzimy nieregularny tryb życia, nie mamy czasu na zjedzenie i przede wszystkim przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Aby błonnik pobudził pracę jelit, trzeba codziennie zjeść około  30 gram tego składnika. Dużym jego źródłem są otręby pszenne, które warto dodawać do jogurtów, płatków owsianych i mleka, zwłaszcza na śniadanie.

Pij dużo wody

Bezpośrednio po obudzeniu należy wypić szklankę wody z miodem i cytryną na lepsze trawienie. Gdy zaparcia są uciążliwe,  warto przygotować miksturę z suszonych śliwek – zalać je ciepłą wodą i odstawić na kilka godzin, rano pić tę roztwór zawsze na czczo. Najważniejsze jest regularne przyjmowanie płynów, tj. picie minimum 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej, aby uniknąć nieprzyjemnych wzdęć.

Spróbuj preparaty apteczne

źródło: http://www.stopzaparciom.pl/

źródło: www.stopzaparciom.pl

Niekiedy naturalne składniki zawarte w diecie nie przynoszą widocznych rezultatów w wypracowaniu regularnego rytmu wypróżnień. Można rozważyć wtedy zastosowanie leku przeczyszczającego, np. Dulcobis, który jest najskuteczniejszy w leczeniu zaparć (sprawdź). Produkt likwiduje zaparcia w ciągu 6-12 godzin. Nie należy jednak przyjmować tego leku na większą skalę. Lekarza zalecają, aby leki przeczyszczające nie były stosowane zbyt długo.

Ćwicz i ruszaj się

źródło: http://www.stopzaparciom.pl/

źródło: www.stopzaparciom.pl

Aby pozbyć się zaparć, trzeba się po prostu ruszać. Praca przed komputerem znacznie wpływa na problemy trawienne. Siedzący tryb życia rozleniwia jelita. Warto więc znaleźć choć godzinę dziennie na jakąś aktywność fizyczną, może to nawet być spacer z biura do domu lub jazda na rowerze. W leczeniu zaparć skuteczne są ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha wykonywane codziennie rano, m.in. joga.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *