Wybieramy mleko dla dziecka

Mleko jest niezbędnym pokarmem dla każdego dziecka, ponieważ zawiera witaminy i minerały, które warunkują jego prawidłowy rozwój. Nie jest tajemnicą, że w pierwszych miesiącach życia malucha najlepsze będzie mleko mamy. Mimo tego, że każda kobieta może karmić piersią, życie pisze różne scenariusze i nierzadko konieczne staje się przejście na karmienie sztuczne. Wówczas wyzwaniem dla niejednego rodzica staje się wybór mleka zastępczego. Na sklepowych półkach znajdziecie kilka rodzajów mleka modyfikowanego. Jakie mleko będzie najlepsze dla dziecka?

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Mleko początkowe

Gdy matka nie może karmić dziecka piersią, konieczne staje się zakupienie mleka zastępczego, np. popularnego i łatwo dostępnego Nestle OptiPro1. To mleko modyfikowane zawierające aktywne kultury bakterie oraz kwasy tłuszczowe. W jego składzie znajdują się wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, m.in. witaminy. Gdy maluch ma alergię na mleko mamy lub jeszcze gorzej – na mleko modyfikowane, konieczne staje się wybranie pokarmu o działaniu hipoalergicznym, np. NAN Pro HA 1. Mleko to zawiera wysokiej jakości hydrolizowane białko, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku alergii pokarmowych, minimalizując bóle brzucha oraz wzdęcia. Mleko Nestle NAN Pro HA jest dobrze tolerowane przez małych alergików.

Mleko po odstawieniu od piersi

mleko dla dziecka

źródło: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/

Od pierwszego roku życia najlepsze mleko dla dziecka to NAN OPTIPRO Plus 3, które zawiera aktywne kultury baterie  L.reuteri . Co więcej – jest bogate w wysokiej jakości białko OPTIPRO® i imunnoskładniki, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Gdy przestajemy karmić piersią, ważny jest nie tylko wybór dobrego mleka dla dziecka, ale również utrzymanie nieustannego kontaktu z maluchem. Niemowlak wciąż potrzebuje bliskości, a matka powinna to zapewnić i zapobiec temu, aby dziecko nie poczuło się nagle odrzucone.

Mleko UHT vs. mleko świeże

Starsze dzieci w wieku przedszkolnym mogą pić mleko ze sklepu. Zanim jednak sięgniecie po biały napój, przyjrzyjmy się bliżej produktom, które oferuje rynek. Mleko UHT zapakowane w kartonie jest mocno wyjałowione, zatem nie zawiera ani zbyt dużo witamin ani wapnia. Ten rodzaj mleka nie nadaje się dla dzieci. Wszystkim polecam mleko świeże, które pakowane jest w woreczkach i pasteryzowane w niskiej temperaturze. Poznacie je po krótkim terminie przydatności. Takie mleko z pewnością będzie zdrowsze dla naszego dziecka niż tanie mleko UHT. Najlepsze będzie oczywiście mleko od krowy, ale kto w dzisiejszych czasach ma możliwość dostania takich rarytasów? Chyba tylko mieszkańcy wsi – i to nie wszędzie 🙁

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *