Delikatne kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Skóra dziecka jest bardzo cienka i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Łatwo ulega przesuszeniu i podrażnieniu – nawet podczas codziennych kąpieli. Dlatego tak ważne jest wybranie kosmetyków myjących, które zapewnią dobre nawilżenie. Niech to będą kosmetyki naturalne, oparte na prostych recepturach.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

 

Płyny do kąpieli

płyn do kąpieli dla dzieci

płyn do kąpieli dla dzieci

Kosmetyki naturalne tworzone są na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, minerałów i składników, które występują w przyrodzie. Najczęściej posiadają atesty Instytutu Matki i Dziecka. Cieszą się wśród mam coraz większą popularnością, ponieważ nie wywołują alergii i nie zawierają w składzie licznych substancji chemicznych.

Podczas codziennej kąpieli warto stosować płyny, które mają działanie nawilżające. Dobry kosmetyk do kąpieli charakteryzuje się niskim pH, składem bogatym w ekstrakty roślinne oraz wolnym od barwników i substancji konserwujących. Czytając etykietę na opakowaniu, należy dopatrywać się takich oto składników: oleju jojoba, olejku migdałowego, protein mleka, ekstraktu z róży, nagietka czy aloesu. Dobre płyny do kąpieli, takie jak Palmolive Naturals przyjemnie pachną i są bardzo delikatne dla skóry. Producent oferuje także mydło dla dzieci (sprawdź) z grafikami 3D. Dzięki temu mycie rąk nie jest tylko żmudną koniecznością, ale przede wszystkim ogromną frajdą 🙂

Olejki do mycia

mydło dla dzieci

mydło dla dzieci

Olejki do kąpieli są szczególnie zalecane maluchom o wrażliwej i przesuszonej skórze – nawet z tendencją do łuszczenia. Produkty te mają zadanie przywrócić naskórkowi naturalny płaszcz ochrony. Olejki do mycia o naturalnym składzie opartym na prostych produktach, pochodzących z natury, m.in. olejek z kiełków pszenicy, olejek migdałowy i olejek kokosowy to dobry sposób nawilżenia wymagającej skóry dziecka.

Szampony do włosów

Wybierając produkt do mycia skóry głowy dziecka, warto być szczególnie wybrednym. Wiele kosmetyków zawiera zbyt dużo substancji zapachowych i środków chemicznych. Maluch potrzebuje produktu, który nie będzie podrażniał oczu, delikatnego i pozostawiającego czuprynek miękką oraz delikatną. Najlepszy będzie z rumiankiem i pantenolem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *