Walka z grypą

Wirus grypy wciąż atakuje mieszkańców naszego kraju. Przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, szybko sieje spustoszenie w organizmie spustoszenie –  wysoka gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, wymioty, uciążliwy kaszel, katar oraz ból gardła. Te ostatnie trzy są typowe objawy przeziębienia. Wiele osób bagatelizujemy objawy grypy (kliknij), bo „samo” przejdzie. Tymczasem nieleczony wirus może być przyczyną wielu chorób zagrażających życiu, jak np. zapalenia opon mózgowych lub zapalenia mięśnia sercowego. Z grypą nie ma żartów… trzeba działać natychmiastowo!

źródło: http://www.hartujmisie.pl/

źródło: www.hartujmisie.pl

Objawy grypy

Ścina z nóg. Brakuje sił. Łamie w kościach. Pojawiają się niekiedy wymioty. Gorączka jest bardzo wysoka i sięga nawet 40 stopni Celsjusza. Bóle głowy, bóle mięśni, bóle stawów, bóle gardła, kaszel, katar. To całe spektrum objawów grypy, które również występują przy przeziębieniu. Dlatego odróżnienie tych dwóch stanów chorobowych jest trudne nie tylko dla pacjenta, ale i lekarza. Wszakże winowajcą grypy są bakterie, a przeziębienia – wirusy. Przy grypie pojawiają się skrajne wyczerpanie, przyspieszone tętno i trwałe zmęczenie. Faza ostra grypy trwa około 6-8 dni. Najpierw spada gorączka, później ustępują inne objawy, tj. katar i ból gardła. Kaszel, zwłaszcza suchy utrzymuje się znacznie dłużej. Niekiedy chory walczy z wirusem grypy nawet kilka tygodni.

Leczenie grypy

We wczesnym stadium choroby można spróbować leczyć się naturalnymi sposobami, takimi jak spożywanie czosnku i miodu, picie soku z cebuli oraz herbaty z malin lub z imbirem. Większość produktów dostępnych w domu i stosowanych podczas grypy mają na celu złagodzenie objawów oraz przede wszystkim rozgrzanie organizmu i przeciwdziałanie zakażeniu bakteryjnemu. Szczególne właściwości ma czosnek, któremu od wieku przypisywano rolę naturalnego antybiotyku. Nie zawsze jednak domowe sposoby pomagają, konieczne jest przyjmowanie leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych, np. Groprinosin. Na bóle stawowe pomocne mogą być ciepłe kąpiele z olejkiem eukaliptusowym. Konieczne w leczeniu grypy jest leżenie w łóżku i „wygrzewanie” choroby. Do dziś wiele osób uważa, że stawianie baniek jest najskuteczniejszym sposobem wspomagającym leczenie grypy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *