Ten bolący brzuch… jak go pokonać dietą?

O tym, że jedzenie ma lecznicą moc wiemy nie od dziś. Jednak nieraz zdarzyło nam się przesadzić z jego ilością lub spożywać produkty, które niekoniecznie mają zdrowotny wpływ na nasz organizm. Wzdęcia, niestrawność, zaparcia, biegunka, skurczowe bóle brzucha – takie mogą być między innymi konsekwencje niezdrowego jedzenia. Warto nauczyć się przygotowywać posiłki, które nie będą powodować powyższych dolegliwości. Dziś o tym, jakie produkty wybierać, by nie męczył nas ból brzucha spowodowany przejedzeniem.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Dieta lekkostrawna

Jest receptą na wszystkie bolączki układu pokarmowego: zgagę, biegunkę, zaparcia, bóle żołądka czy bóle brzucha. Na czym polega? To najprostsza z diet, bo zawiera wiele naturalnych i nieprzetworzonych produktów, które dobrze się trawią i nie przysparzają kłopotów naszemu organizmowi. Co więcej, jest to dieta dostarczająca do organizmu odpowiednią ilość energii. Ważne jest również odpowiednie przygotowywanie dań polegające na gotowaniu i blanszowaniu owoców i warzyw oraz rezygnacji ze smażenia. Większość potraw powinna być gotowana na parze lub na wodzie. Można stosować także duszenie i pieczenie. W tej diecie ogromne znaczenie odgrywają przyprawy (kwasek cytrynowy, zielony koperek, melisa oraz majeranek), które łagodzą bóle brzucha i maj dobroczynny wpływ na metabolizm.

Co jeść, gdy boli brzuch

Gdy żołądek odmawia nam posłuszeństwa, a my chcemy dostarczyć do organizmu energetycznych produktów, warto przygotować menu, dzięki któremu ograniczymy nieprzyjemne skurcze brzucha. Z pewnością nie zaszkodzą jemu następujące produkty: drobne makarony i kasze, zsiadłe mleko i biały ser, pełnoziarniste pieczywo, chude białe mięso i niektóre ryby. Gdy boli żołądek lepiej zrezygnować z surowych owoców i warzyw, wybierać tylko produkty przecierane lub suszone. W tych dniach lepiej ograniczyć tłuszcze zwierzęce i sięgać tylko po oliwę z oliwek. Warto poznać przepisy diety na ból brzucha, dzięki którym poczujemy się lepiej, a jedzenie nie będzie tylko przymusem, a przyjemnością. Pieczone jesienne warzywa, łosoś z cukinią czy kurczak z rodzynkami – to pomysły na zdrowe dania, które ograniczą skurcze brzucha oraz przede wszystkim naprawdę świetnie smakują.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *