Soda oczyszczona niejedno ma imię

Na pozór mało znacząca soda oczyszczona okazuje się być najlepszym ekologicznym środkiem czystości w każdym domu. Niewiele osób wie ile zastosowań ma soda – nie tylko sprawdza się w kuchni jako dodatek do ciast – to także najlepszy neutralizator zapachów w lodówce, pasta czyszcząca sprzęty kuchenne i antykorozyjny preparat. Dzięki sodzie posprzątasz cały dom bez używania chemii.

źródło:pinterest

źródło:pinterest


Soda do sprzątania w kilku postaciach
Proszkowany biały proszek jakim jest soda oczyszczona sprawdzi się jako pochłaniacz zapachu w każdej lodówce. Wystarczy wysypać kilka łyżek tej substancji na jedną z półek AGD, aby w ciągu kilku godzin pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ryby i cebuli. Soda w postaci suchego proszku jest świetnym środkiem chemicznym do czyszczenia srebra, kuchenki mikrofalowej i usuwania osadu z kawy i herbaty. W formie roztworu (rozpuszczona z wodą) będzie dobrym odplamiaczem, płynem do mycia zabrudzonych szyb i środkiem na odtykanie rur kanalizacyjnych.

Ekologiczny dom z sodą
Masz dość detergentów dostępnych na rynku? Pragniesz wypróbować naturalne środki czystości? Przygotuj proste preparaty z sodą. Np. aby usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej wystarczy zmieszać szklankę sody ze szklanką octu i wlać roztwór do woreczka, w którym umieścisz słuchawkę prysznicową. Po godzinie słuchawka będzie lśnić jak nowa. Sodą można zasypać również muszlę klozetową lub czyścić kabinę prysznicową. Efekt warto wzmocnić, dodając do białego proszku ocet. Pasta z sody oczyszczonej idealnie sprawdza się do czyszczenia piekarnika i przypalonych garnków.

To tylko niektóre sposoby na wykorzystanie sody w ekologicznym domu. Największą jej zaletą jest to, że może być stosowana do czyszczenia urządzeń ze szkła, stali nierdzewnej, a nawet delikatnych materiałów. Przy tym nie wpływa negatywnie na organizm osoby sprzątającej dom, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *