Ekologiczne zabawki dla dziecka

Ekologiczne zabawki są nie tylko bezpieczne, ale i wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Wykonane z naturalnych surowców takich jak: drewno, kauczuk, bambus są szczególnie polecane naszym maluchom, bo wzbudzają szacunek do środowiska i kształtują proekologiczne postawy. Bogata galeria zabawek w sklepach świadczy o tym, że rodzice coraz częściej decydują się na zakup tego rodzaju akcesoriów. W końcu to co aktualnie znajduje się na rynku zawiera wiele niebezpieczne dla zdrowia substancje. Jakie zabawki zasługują na uwagę?

źródło:pinterest

źródło:pinterest


Drewniane klocki
Zabawki z drewna są znane w edukacji już od starożytności. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem klocków dla dziecka, postaw na modele drewniane. Możesz być pewna, że znajdziesz wiele ciekawych elementów o bogatych wzorach i kolorach. Drewniane zabawki są świetną alternatywą dla elementów plastikowych, zarówno dla chłopców, jaki dziewczynek. Domki dla lalek, samochodziki, puzzle – to tylko niektóre zabawki drewniane, które możesz zakupić swojemu maluchowi. Warto poszukać zabawek z logiem FSC (znak ten jest umieszczany na drewnianych produktach i potwierdza, że drewno pochodzi z lasów, które są gospodarowane według zasad ochrony środowiska.

Bawełniane maskotki
Szmaciane zabawki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Maskotki wykonane z bawełny organicznej to gwarancja bezpieczeństwa. Warto sprawdzić czy ulubiony pluszak dziecka posiada znak GOTS-Global Organic Textile Standard, który oznacza, że zabawka ma naturalny kolor, została wyprodukowana z bawełny organicznej, bez stosowania pestycydów. Bawełniane maskotki to najlepsza zabawki dla maluchów, które uwielbiają podróżować, spać i bawić się z przytulanką.

Papierowe elementy
Tekturowe zabawki może i nie są trwałe, ale na pewno kształtują wyobraźnię i kreatywne myślenie dziecka. Tego rodzaju zabawki świetnie sprawdzają się na lekcji matematyki, mogą być formą liczmanów lub elementem do nauki liczenia. Gotowe makietki papierowe kupimy w eko-sklepie oraz możemy wykonać je samemu. Wspólne składanie i wycinanie papieru to dodatkowa nagroda dla dziecka. To również zabawka przez naukę oraz lekcja budowania współpracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *