Ekologiczne T-shirty

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

Ile ekologicznych T-shirtów liczy Wasza szafa? W końcu ubrania wykonane z naturalnych tkanin są przyjemne dla ciała, nie alergizują i korzystnie wpływają na środowisko! Ekologiczna odzież stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Ponadto coraz więcej osób sprawdza skład metki T-shirtu, bo okazuje się, że nawet w najprostszej koszulce można znaleźć wiele niepożądanych substancji chemicznych.

Ekologiczne ubrania są wykonane z organicznej bawełny, pochodzącej z upraw na glebie wolnej od pestycydów i herbicydów. Przy produkcji koszulek ekologicznych nie używa się żadnych środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla naszej planety.

Jak rozpoznać takie ubrania w sklepie? Nic prostszego – wystarczy dokładnie przeczytać metkę naszej koszulki. Jeżeli zawiera informację, typu 100% Organic Cotton oraz certyfikaty, np. Organic Exchange, to jest to produkt wykonany z naturalnej bawełny. T-shirty ekologiczne posiadają kolorowe nadruki wykonane farbami wolnymi od PCV.

Moda na ekologiczne koszulki łączy w sobie dbanie o środowisko i wygodę noszenia. T-shirty są miękkie, przewiewne i wytrzymałe. Świetnie sprawdzają się podczas upalnych dni, gdyż w takich ubraniach ekologicznych mniej się pocimy oraz podczas zimy, bo naturalne włókna mają właściwości termoizolacyjne. Miejmy nadzieję, że producenci odzieży zadbają o to, aby ekologiczne T-shirty były znakiem rozpoznawalnym niejednej marki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *