Mężczyzna zadbany. Jakie kosmetyki powinien posiadać w swojej łazience?

pinterest

pinterest

Czasy, kiedy to tylko kobiety poświęcały czas swojej urodzie, dawno już minęły. Współczesny mężczyzna nie boi się ani kosmetyków, ani kosmetyczki. Chętnie czyta nowinki kosmetyczne i równie chętnie sięga po odpowiednie dla siebie preparaty pielęgnacyjne. Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że współczesny mężczyzna posiada tak samo bogaty arsenał kosmetyków, jak jego kobieta. W jego łazienkowej szafce nie znajdziemy już tylko szamponu, żelu pod prysznic i kremu do golenia. I słusznie, bo atrakcyjny mężczyzna to przede wszystkim zadbany mężczyzna.

Dzisiejszy kosmetyczny świat doskonale rozumie potrzeby mężczyzn i chętnie wychodzi im naprzeciw. Producenci znanych marek prześcigają się w tworzeniu preparatów, których celem ma być pomoc mężczyźnie zachować młody, atrakcyjny i zdrowy wygląd. Jakie dokładnie kosmetyki dla mężczyzn powinny królować w łazience każdego dbającego o siebie gentlemana?

pinterest

pinterest

Na pewno numerem jeden powinny być kosmetyki do higieny ciała, a więc nawilżające i odżywcze żele do mycia ciała, kremy pod prysznic i preparaty do okolic intymnych, które chronią, oczyszczają i regenerują wrażliwe miejsca. Równie ważne są też balsamy do ciała, o których mężczyźni zazwyczaj zapominają. A prawda jest taka, że męska skóra (podobnie zresztą, jak kobieca) potrzebuje systematycznego nawilżania. Dzięki balsamom do ciała, męska skóra zyskuje gładkość i miękkość, a także odpowiedni poziom nawilżenia.

Numerem dwa w „kosmetycznej apteczce” mężczyzny powinny być preparaty zapobiegające poceniu się. Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyźni pocą się dość intensywnie, warto jest zainwestować w dobre dezodoranty i antyperspiranty.

Jeśli chodzi o kosmetyki dla mężczyzn do oczyszczania twarzy, to na pewno zaszczytne miejsce na toaletce powinien zajmować żel do mycia twarzy, który w przeciwieństwie do tradycyjnego mydła nie wysusza skóry i nie podrażnia jej, za to dokładnie ją oczyszcza i odświeża. Bardzo ważne są także kremy do twarzy, których zadaniem jest nie tylko nawilżanie, ale także zmiękczanie i wzmacnianie. Odpowiednio dobrane kremy do twarzy są w stanie poprawić jej koloryt i ochronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Kolejną, ważną grupą w męskiej pielęgnacji są kosmetyki do golenia. Wszelkiego rodzaju kremy do golenia, pianki i żele nie tylko ułatwiają golenie i sprawiają, że jest ono skuteczniejsze, ale także chronią przed skaleczeniem i podrażnieniem skóry. Prywatnie polecam zainteresować się ofertą NIVEA dostępną pod adresem nivea.pl – kosmetyki dla mężczyzn.

Ważną grupą są również kosmetyki dla mężczyzn tzw. po goleniu. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie wysuszaniu skóry i odkażanie. Balsamy po goleniu złagodzą skórę i zapewnią jej właściwe nawilżenie. Z kolei wody po goleniu idealnie odkażą skórę i uchronią ją przed ewentualnymi bakteriami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *