Naturalne sposoby na zdrowe nerki

Regularne oczyszczanie organizmów z toksyn i innych produktów przemiany materii jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Za te czynności odpowiadają nerki. Na co dzień nie zastanawiamy się nad ich stanem, dopiero gdy odczujemy jakieś dolegliwości, zaczynamy działać, tj. wprowadzać zdrową dietę. Wiele chorób nerek to cisi zabójcy, przewlekłe schorzenia prowadzą do zagrożenia życia. W wielu sytuacjach konieczne są natychmiastowe działania, m.in. dializowanie, hospitalizacja i farmakoterapia. Aby temu zapobiec, należy o nerki dbać każdego dnia. Sprawdź, jakie kroki należy podjąć, aby nie dopuścić do powstania kamicy nerkowej i zakażenia nerek.

naturalny detoks dla nerek (źródło:pinterest)

naturalny detoks dla nerek (źródło:pinterest)


Ogromne znaczenie odgrywają naturalne metody leczenia i profilaktyka kamieni w nerkach. Najlepszą receptą na prawidłowo funkcjonujące nerki jest zdrowa dieta bogata w warzywa, które stymulują ich pracę, bo są moczopędne i działają odwadniająco. Mam na myśli pietruszkę, brokuły, marchewkę, pomidory i koper – nie może ich zabraknąć w codziennym menu. Wskazane są także owoce o podobnym działaniu, m.in. truskawki, gruszki i żurawina. Warto zafundować sobie kurację sokami, np. codziennie na czczo pić sok z marchwi i pietruszki lub smoothie z selera, który skutecznie usuwa toksyny. Gdy masz genetyczne skłonności do odkładania się złogów w układzie moczowym, nie zapomnij o piciu soku z cytryny i przyjmowaniu do organizmu kilku litrów płynów (najlepsza jest woda mineralna). Wydalanie kamieni ułatwiają niektóre herbatki ziołowe o działaniu moczopędnym, m.in. z korzenia mniszka lekarskiego, kłącza perzu i liści brzozy. Wywar należy pić minimum trzy razy dziennie.

NO-SPA działa rozkurczowo w leczeniu kamicy nerkowej

NO-SPA działa rozkurczowo w leczeniu kamicy nerkowej (źródło:strona producenta)

Niekiedy trzeba działać natychmiastowo, np. gdy ma miejsce atak bólu. Ratunkiem w takiej sytuacji są leki przeciwbólowe, a przede wszystkim rozkurczowe. Godna polecenia jest NO-SPA, ponieważ ułatwia eliminacja kamieni. Więcej na ten temat działania leku i walki z bólem znajdziecie na podstronie www.no-spa.pl – kamica nerkowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *