Kwiatowe lato w ogrodzie

Sierpień to doskonały czas na odpoczynek w ogrodzie. To także miesiąc, w którym każdy ogrodnik ma wiele prac związanych z pielęgnacją kwiatów i trawników, podlewaniem i nawożeniem roślin, przesadzaniem i cięciem. Sierpień to pełnia lata, kwitnące rabaty, z którym możemy wyczarować kolorowe bukiety do naszych domów i mieszkań. Aby ogród przyciągał uwagę i dostarczał przez całe lato pięknych kwiatów trzeba włożyć trochę wysiłku.

najpiękniejsze kwiaty ogrodowe (źródło:nomi.pl)

najpiękniejsze kwiaty ogrodowe (źródło:nomi.pl)


Zabiegi pielęgnacyjne
Po pierwsze, odchwaszczanie kwiatów. To najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne, które należy wykonywać regularnie. Ponadto warto usunąć przekwitnięte kwiaty i byliny, niektóre pędy powinno się przeciąć, aby poprawić wygląd rabaty. Nie można zapomnieć również o spulchnianiu ziemi.

Po drugie, nawadnianie rabat. W sierpniu należy regularnie podlewać i nawozić rośliny, zwłaszcza w czasie długotrwałych upałów. Kwiaty ogrodowe będą dłużej kwitnąć, jeżeli dostarczymy im sporo wody każdego wieczoru.

Po trzecie, pielęgnacja krzewów róż. To kwiaty, które wymagają opieki praktycznie przez cały rok. W sezonie letnim wymagają o wiele więcej uwagi niż na wiosnę. Przede wszystkim trzeba na bieżąco usuwać przekwitłe kwiaty, aby pozwolić nowym na rozwój. Krzewy róż należy podlewać niezbyt często, ale za to dość obficie. Powinno się je chronić przed szkodnikami i chorobami.

Po czwarte, czas na wysadzenie kwiatów. To najlepsza pora na wykopywanie cebulek roślin ozdobnych. To najlepszy moment na sadzenie drzew i krzewów ozdobnych. Możemy zająć się dzieleniem piwonii i innych bylin.

Kwiaty sierpnia
Najpiękniejsze są dla mnie oczywiście róże. Są bezkonkurencyjne, bo idealnie pasują do wazonu i na bukiet, dobrze prezentują się na rabacie i stanowią ozdobę każdego trawnika. Sierpień to miesiąc malw i linii, które efektownie wyglądają na kwiatowych klombach. Stokrotki, dzwonki ogrodowe i bratki to kwiaty ogrodowe, które należy w tym czasie przesadzić. Nie możemy zapomnieć także o astrach, daliach i cyniach, które w tym czasie zaczynają się rozkwitać i dopiero w sierpniu staną się ozdobą numer jeden naszej rabaty. Na balkonie nie zabraknie werben, petunii i zwisających begonii. Kwiaty zewnętrzne prezentują się również okazale na werandzie.

Warto pomyśleć o zakupie nowych sadzonek krzewów kwitnących. Godne polecenia są rododendrony wielokwiatowe – niezwykle trudne w pielęgnacji, ale jakże pięknie prezentujące się w ogrodzie. Wszystkim polecam sadzonki ze sklepu NOMI (zobacz – kwiaty ogrodowe) z kilku powodów. Po pierwsze – cena – okazałe i zdrowe kwiaty ogrodowe są naprawdę tanie. Po drugie – odporność na przymrozki – odmiana dostępna w NOMI jest wyjątkowa odporna na niskie temperatury.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *