Naturalne sposoby na ból brzucha

Ból brzucha pojawia się najczęściej w najmniej przewidzianym momencie. Uciążliwy ucisk, któremu niejednokrotnie towarzyszy pieczenie lub kłucie utrudnia codziennie funkcjonowanie. Wielokrotnie jest sygnałem niegroźnych zaburzeń układu pokarmowego, efektem niestrawności w wyniku błędów dietetycznych lub objawem innych schorzeń wątroby, jelit, a nawet układu moczowego. Jeżeli powtarza się bardzo często, należy skonsultować się z lekarzem. Jednak w wielu sytuacjach pomogą domowe i przede wszystkim naturalne sposoby na ból, które niekiedy trzeba będzie wspomóc lekami z apteki.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Napary z ziół na niestrawność

Gdy za dużo zjemy, zbyt tłusto lub za szybko pojawia się niestrawność. Niejednokrotnie towarzyszą jej bóle brzucha, mdłości, wzdęcia lub uczucie pełności. Z dolegliwościami można sobie poradzić za pomocą ziół. Poniżej lista ziół, które sprawią, że ból brzucha stanie się mniej uciążliwy.

Mięta
Wpływa na stymulowanie wydzielania soków trawiennych i reguluje pracę jelit. Warto pić napar z mięty po zjedzeniu ciężkostrawnych posiłków. Mięta przynosi ukojenia, zmniejsza mdłości oraz wspaniale działa na żołądek.
Koper włoski
Cudowne właściwości koperku dostrzegły jeszcze nasze prababcie, które podawały swoim pociechom herbatkę z kopru włoskiego na bóle brzucha. Posiada on smak charakterystyczny, który nie przypadnie do gustu każdemu. Jest składnikiem wiele herbat łagodzących bóle żołądka.
Imbir
Jest znany panaceum o działaniu rozgrzewającym w stanach przeziębienia i grypy. Ponadto wspomaga trawienie. Warto dodać go do pikantnych dań i napojów w stanach bólów brzucha, ponieważ działa przeciwskurczowo.
Majeranek
Likwiduje skurcze żołądka i jelit oraz zmniejsza fermentację w układzie pokarmowym. Majeranek to świetna przyprawa, którą polecam dodawać do mięs.

Jeżeli ból brzucha pojawia się po zjedzeniu posiłków, warto zmienić dietę na lekkostrawną i wyeliminować produkty, które sprzyjają powstaniu zgagi, wzdęć i uczuciu pełności. W wielu sytuacjach konieczne będzie sięgnięcia po leki na ból brzucha o działaniu rozkurczowym. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które mogą przynieść ukojenie, gdy zioła nie dają pożądanych efektów. Osobiście polecam Wam skuteczny lek rozkurczowy BUSCOPAN, który jest ukierunkowany na przyczynę bólu brzucha. Więcej na temat tego leku i jego działania na ból brzucha przeczytasz na tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *