Naturalna oczyszczająca maseczka z ogórków

Drogocenne właściwości zielonego ogórka zauważono kilka wieków temu. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów bazujących na składnikach zawartych w warzywie. Sok z ogórków stanowi składnik wielu toników i żeli stworzonych z myślą o cerze mieszanej i trądzikowej. Domowa mikstura z zielonego przyjaciela ma właściwości oczyszczające i rozjaśniające. Szybko i sprawnie przygotujemy ją w domu. Dzięki temu nasza cera zostanie odświeżona po upalnym dniu.

maseczka ogórkowa (źródło:pinterest)

maseczka ogórkowa (źródło:pinterest)

Maseczka z ogórków idealnie sprawdza się latem, bo w tym czasie nasza cera znacznie szybciej staje się przetłuszczona i potrzebuje naturalnych kuracji oczyszczających. Niewątpliwie sok z ogórka ma właściwości ściągające, zatem może być alternatywą dla tygodniowych peelingów. Ogórek możemy wykorzystać na dwa sposoby – jako składnik maseczki oczyszczającej i jako element domowego kosmetyku pod oczy.

Wykonanie maseczki ogórkowej zajmie nam zaledwie kilka minut. Najpierw należy dokładnie umyć warzywo, obrać ze skórki i pokroić na plasterki. Później powinno się zblenderować ogórek na jednolitą masę. Na koniec warto odcedzić wodę z papki i dodać do tego odrobinę soku z cytryny. Gotowe! Maseczkę nakładamy na twarz, oczywiście omijając okolice oczu i pozostawiamy na 15 minut. Zmywamy ciepłą wodą. Aby przygotować kompres na wory pod oczy, wystarczy pokroić zielony ogórek na plasterki i nałożyć bezpośrednio na powieki. Po 10 minutach wzrok powinien odzyskać dawny blask.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *