Na pomoc czworonogom: walka z pchłami

Tym razem kilka słów dla posiadaczy psów. Szczególnie mam na myśli zwierzęta domowe, które zamieszkują nasze podwórka. One wymagają pielęgnacji tak samo, jak te żyjące w mieszkaniach. Pamiętacie o nich każdego dnia?  Są one znacznie bardziej narażone na zagrożenie zdrowia niż pupile gnieżdżące się w domowych pieleszach. Pchły i kleszcze to niewielkie stworzenia, które skutecznie uprzykrzają życie niejednego psa podwórkowego. Co więcej – mogą być przyczyną wielu chorób, m.in. boreliozy i babeszjozy. Jak im zaradzić? Oto kilka praktycznych porad.

#preparatnapchły

źródło: pixabay.com

Kąpiel pupila

Aby zmniejszyć ilość pcheł, warto starannie pielęgnować skórę naszego czworonoga. Bardzo ważne są kąpiele i dokładne umycie okolic, w których gromadzą się insekty (uszy, szyja, uda i zad). Do tego celu używajcie delikatnych mydeł, które można zakupić w każdym sklepie zoologicznym. Kąpiel należy zakończyć wyczesaniem sierści za pomocą grzebienie przeznaczonego do usuwania pcheł. Na rynku kupimy również szampony przeciw pchłom. Ponadto warto wiedzieć, że owady te nie cierpią zapachu octu, dlatego powinniśmy użyć go do zraszania sierści naszego pupila. Octem można również spryskać legowisko i budę.

Środki na pchły

Produkty Controline dla psów

Produkt Controline dla psów

Niekiedy naturalne sposoby nie przynoszą żadnych rezultatów w kuracji. Warto działać natychmiastowo. Polecam wypróbować preparaty na pchły Controline, które aplikuje się w postaci kropelek szybko na skórę. Środki te działają skutecznie, bo już po 48 godzinach nasz czworonóg odczuje ulgę. Pchły znikną. Podczas dawkowania preparatu warto kierować się masą ciała psa,  np. małym stworzeniom wystarczy 1 pipetka roztworu, natomiast dla tych ważących powyżej 60 kg potrzebne będzie już całe opakowanie. Na rynku znajdziemy również spraye oraz pianki, które wymagają jednak częstszego używania niż roztwory. Większość z tych środków na pchły jest bezpieczna również dla szczeniąt, np. obroży i opaski. Wiele z nich zawiera substancje naturalne, takie jak oleje eteryczne, mięte czy drzewo herbaciane.

Pamiętajmy więc, aby stosować odpowiednią profilaktykę przeciw insektom przez cały rok. Warto zadbać o legowisko psa, by było czyste, świeże, wolne od pcheł i kleszczy. Tylko regularne stosowanie środków na pchły zapobiega zarażeniu się przez zwierzę tymi pasożytami. Bo tylko zdrowy i „szczęśliwy” pies jest najlepszym przyjacielem swojego pana.

Więcej informacji dotyczących profilaktyki znajdziecie na stronie producenta (kliknij)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *