Moda na kawę z ekspresu

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki małej czarnej. Ale kawa kawie nierówna. Wszystkim polecam kawę z ekspresu ciśnieniowego, który jest genialnym AGD każdej nowoczesnej kuchni. Nie jest tajemnicą, że dobre urządzenie to połowa sukcesu. Nie oszczędzajcie więc na ekspresie ciśnieniowym, wybierzcie ten, który wykorzysta wszystkie składniki kawy, m.in. wolne rodniki. A jaką kawę warto wybrać do ekspresu ciśnieniowego?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Dobra kawa do ekspresu

Szukając kawy do ekspresu, warto zwrócić uwagę na te ziarniste. Świeżo mielone bezpośrednio przed parzeniem posmakują wszystkim koneserom małej czarnej. W ekspresie ciśnieniowym powinien być wbudowany młynek, który skutecznie poradzi sobie z ziarnami kawy. Ekspresy automatyczne mają zazwyczaj regulację grubości mielenia ziarna oraz inne funkcje przydatne podczas spieniania mleka. Ekspresy ciśnieniowe są bardzo wygodne i praktyczne. Warto wybierać do nich kawy o dobrej jakości ziarnach. Na rynku możemy kupić kawę arabikę i robustę. Jeżeli potrzebujemy kawy, która postawi na nogi, to polecam zakup ziarnistej robusty, jaka zawiera naprawdę wysoką ilość kofeiny. Do klasycznego espresso wystarczy tradycyjna arabika. Mielona kawa do ekspresu ciśnieniowego również zda egzamin, jednak jej smak będzie nieco inny. Zastanawiasz się jaka kawa do ekspresu ciśnieniowego będzie najlepsza, to wybierz produkty od Dolce Gusto (sprawdź).

Zdrowa kawa z ekspresu ciśnieniowego

Kawa z ekspresu ciśnieniowego uchodzi za najzdrowszą, ponieważ zawiera najwięcej antyoksydantów, biorąc pod uwagę inne rodzaje. Najuboższa w te dobroczynne związki jest oczywiście kawa rozpuszczalna. Wynika badań prowadzone przez polskich naukowców dowiodły, że robusta jest najlepszym źródłem przeciwutleniaczy. Duże znaczenie ogrywa także sposób parzenia kawy. Najlepszym jest parzenie pod ciśnieniem, zatem AGD tego rodzaju spisują się doskonale, jeżeli chodzi o przygotowanie nie tylko zdrowej, ale i smacznej, aromatycznej kawy. Ich zakup to wydatek na lata. Warto wybrać modele od sprawdzonych producentów ekspresów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *