Ekologiczne mycie zębów

Jeżeli myjemy zęby regularnie, tak jak uczyła nas mama to wbrew pozorom szkodzimy środowisku. Efektem trzykrotnego mycia zębów każdego dnia jest nie tylko wykorzystywanie dużych ilości wody, ale również powstawanie odpadów w postaci zużytych szczoteczek (plastik, guma, nylon, karton). Używając do mycia szczoteczki elektrycznej, produkujemy dodatkowo niebezpieczny odpad jakim są zużyte baterię i akumulatorki.

szczoteczki ekologiczne

Ekologiczne szczoteczki do mycia zębów Eco bamboo

Zużycie wody można łatwo ograniczyć pilnując, aby podczas mycia strumień wody nie był soczysty i nie płynął nieprzerwanie. Od niedawna możemy również uniknąć wytwarzania szkodliwych dla środowiska odpadów. Pojawiły się bowiem na polskim rynku szczoteczki ecobamboo, które posiadają uchwyt z bambusa zamiast plastikowego i pakowane są w szary karton z nadrukiem, bez plastikowych okienek i kleju.

Szczoteczki dostępne są w kolorze jasnego drewna i mają prosty klasyczny kształt, a nylonowo-bambusowe włókna czyszczące są równie skuteczne jak włókna tradycyjnej szczoteczki. Szoteczki ecobamboo występują w wersjach „dla Niej” i „dla Niego”. Można je kupić na Allegro, posiadają także swój profil na Facebooku.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *