Ekologiczne zmywanie naczyń

Jeżeli troszczymy się o środowisko naturalne z potrzeby serca a nie na pokaz, to warto pamiętać o matce naturze również podczas codziennej czynności jaką jest zmywanie naczyń.

Oprócz oszczędzania wody w trakcie zmywania możemy pójść o krok dalej i wykorzystywać do zwalczania tłuszczu i brudu ekologiczny płyn do mycia naczyń. Ekologiczny płyn do mycia naczyń tworzony jest ze składników biodegradowalnych i nie zawiera chemikaliów szkodliwych dla skóry i środowiska.  Wykorzystane w nim związki powierzchniowo czynne (odpowiadające za rozpuszczanie tłuszczu i usuwanie brudu z talerzy) są wyłącznie pochodzenia roślinnego. Preparat ten nie zawiera także surowców pochodzenia petrochemicznego, syntetycznych środków zapachowych, syntetycznych barwników i konserwantów, składników alergizujących ani tłuszczy zwierzęcych i innych surowców odzwierzęcych.

Chcąc mieć pewność, że kupiony przez nas płyn jest „prawdziwie ekologiczny” i nie padamy ofiarą eko-marketingu warto uwzględnić przy zakupie czy posiada certyfikaty ekologiczności. Przykładem certyfikatu, który przyznawany jest produktom ekologicznym jest belgijski znak certyfikujący Ecogarantie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *