Leki z babcinej apteki na ból brzucha

Skuteczność ziół w leczeniu niektórych chorób została potwierdzona klinicznie. Już w starożytności rośliny były najlepszym panaceum na codzienne bolączki, takie jak np. ból brzucha. Dawniej nasze prababcie chodziły do lasu i na łąkę każdego roku, aby zebrać zioła i zasuszyć je na zimę. Niektóre z nich pomagały na takie dolegliwości jak wzdęcia i zaparcia. Warto więc wiedzieć – jakie zioła zawsze warto mieć pod ręką na ból brzucha.

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

Rumianek

Herbatki ziołowe z rumianku podaje się już małym dzieciom na dolegliwości trawienne. Mogą pić go nawet niemowlęta i kobiety ciąży. Rumianek pospolity działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i wiatropędnie. W sklepach zielarskich dostaniemy rumianek rzymski, który pomoże przy dotkliwych bólach brzucha.

Kminek

Owoce kminku mają specyficzny ostry i gorzki smak. Ziarnka kminku znajdują zastosowanie w przyprawach, stanowią świetny dodatek do potraw tłustych oraz mogą być posypką na pieczywo. Roślina pomaga w usuwaniu nadmiaru gazów z układu pokarmowego oraz reguluje ilości soków trawiennych.

Czarna jagoda

Borówka to skuteczny środek na biegunkę i bóle brzucha. Podobne działanie ma także jeżyna i tarnina. Owoce w postaci suszonej możemy przechowywać przez cały rok i spożywać  problemów zdrowotnych.

Mięta pieprzowa

Na dolegliwości żołądkowe wypróbujmy napar z mięty, który pomaga także w zwalczaniu nudności i wzdęć. Jeżeli zdarzy ci się zjeść ciężkostrawny posiłek, polecam filiżankę herbaty miętowej, która poprawi trawienie.

Koper włoski

Najskuteczniejszym ziołowym specyfikiem na wzdęcia jest koper włoski. Pediatrzy zalecają go niemowlęciem na kolki, ponieważ działa rozkurczowo na jelita oraz pobudza pracę układu trawienia. Koper włoski można łączyć z miętą i rumiankiem – w takiej postaci smakuje najlepiej.

To tylko niektóre zioła na ból brzucha, które pomogą nam poczuć się lepiej. Koniecznie trzeba wymienić także miętę i kruszynę zwyczajną – rośliny również pobudzają pracę układu trawienia, działają przeczyszczająco i łagodząco. Gdy tylko poczujesz ucisk w brzuchu, zacznij działać. Przeczytaj więcej tutaj: co na ból brzucha i dowiedz się jaka jest przyczyna twoich dolegliwości. Na tej stronie możesz ocenić swoje nawyki żywieniowe, przeczytasz o faktach i mitach na temat bólu brzucha oraz zobaczysz produkt, który przeciwdziała wzdęciom brzucha – BUSCOPAN – lek w 100% skuteczny, bo zawsze działa na przyczynę dolegliwości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *