Jak wspomóc pracę wątroby?

Wątroba jest uważana za jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Zakres działania tego organu jest ściśle związany z oczyszczaniem organizmu z toksyn, magazynowaniem witamin oraz metabolizowaniem tłuszczów, białek i węglowodanów. Wiele osób zapomina o tym narządzie, bo on zwykle nie daje o sobie znać w postaci bólu. Tymczasem wiele niezdrowych składników pokarmu trafiających do wątroby sprawia, że staje się ona nadmiernie obciążona i przestaje działać prawidłowo. Jak wspomagać pracę wątroby na co dzień?

źródło: hepatil.com

źródło: hepatil.com

Dieta lekkostrawna

Nie jest tajemnicą, że jedzeniem możemy wyleczyć wiele chorób. Gdy mamy problemy z wątrobą, konieczna staje się zmiana diety. W codziennym menu nie może zabraknąć warzyw, owoców i chudego nabiału. W diecie wątrobowej najważniejsze jest ograniczenie spożycia tłustych mięs, masła, smalcu i olejów. Dania, które jemy na co dzień muszą być gotowane lub przygotowywane na parze. Dla wątroby korzystne są zupy warzywne, potrawy przygotowywane na bazie kasz i pełnoziarnistych makaronów oraz jarzyn. Niewskazane jest jedzenie słodyczy, picie alkoholu i kawy. Wśród napojów konieczne jest picie wody, owocowych lub ziołowych herbatek. Kluczowe staje się regularne jedzenie posiłków (przynajmniej 5 razy dziennie w małych porcjach).

Leki na wątrobę bez recepty

Warto stosować zioła i preparaty, które wspomagają pracę wątroby. Większość z nich jest dostępna w aptece bez recepty, a ich skład został oparty na naturalnych składnikach, np. wyciągu z karczocha. Wiele suplementów diety, m.in.  Hepatil regulują metabolizm tłuszczów. Skład Hepatil (np. cholina i L-asparaginian L-ornityny) wpływa na odtruwanie i regenerację wątroby (tutaj). Trzeba je stosować zgodnie z zaleceniem na opakowaniu, najczęściej przez kilka tygodni. Preparaty na wątrobę wspomagają detoksykację organizmu i zawierają naturalne wyciągi roślinne, np. z ostropestu plamistego, zmniejszające przenikanie toksyn poprzez komórki tego narządu. Cennym składnikiem leków na wątrobę są fosfolipidy pochodzące z nasion soi, które regulują poziom cholesterolu oraz korzystnie wpływają na oczyszczanie krwi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *