Kamienne akcesoria kuchenne

Szukasz trwałych, mocnych i odpornych na niszczenie akcesoriów kuchennych? Przy tym masz na uwadze, aby były wykonane z naturalnego materiału, który nie tylko służy, ale zdobi kuchnię? Kamień naturalny będzie strzałem w dziesiątkę – mocny, odporny na zarysowania oraz o surowym i nienagannym designie. Połączenie naturalności i estetyki sprawia, że kamienne akcesoria kuchenne stają się coraz częściej wybierane przez nowoczesne panie domu.

źródło: http://www.stoneandcottonwood.com

źródło: http://www.stoneandcottonwood.com

Kamienne deski do krojenia

Nie wiem jak Wy, ale ja w swojej kuchni mam tylko deski do krojenia wykonane z naturalnych materiałów. Bambus i drewna sprawdzają się świetnie. Od niedawna posiadam także deskę kamienną – jest trwała, odporna na zarysowania i uszkodzenia. Może służyć do przygotowywania potraw oraz do serwowania dań, np. serów. Dużą jej zaletą jest to, że nie odbarwia się od soków znajdujących się w żywności.

Kamień do pieczenia pizzy

Pizza upieczona w zaciszu własnego domu jest jedyna w swoim rodzaju. Na rynku znajdziemy coraz więcej akcesoriów ułatwiających przygotowanie ulubionej pizzy. Jednym z nich jest kamień do pieczenia wykonany z ceramiki, dzięki czemu akumuluje ciepło, które uwalniane jest stopniowo i równomiernie podczas całego procesu pieczenia.

Kamienny moździerz

W sklepach kupimy większość przypraw i ziół. Jednak najlepsze są one wtedy, gdy dodamy je do potrawy w postaci świeżo zmielonej. Do łask wracają takie akcesoria kuchenne, jak moździerze, w których zmielimy ulubione przyprawy,np. ziarenka pieprzu. Moździerze wykonane z kamienia grafitowego są idealne również do rozdrabniania ziół. Uwaga! Nie zaleca się mycia w zmywarce tego typu akcesoriów kuchennych z kamienia.

Kamień do ostrzenia

Tępe noże w kuchni irytują mnie najbardziej, dlatego zawsze pod ręką mam kamienną ostrzałkę. Jest niezawodna, odporna na niszczenie i trwała. Ostrzałka radzi sobie z każdym nożem, który szybko staje się nienagannym sprzętem do krojenia mięsa, warzyw i owoców.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *