Jogurt naturalny na odchudzanie

źródło:www.jogurtdanone.pl/produkty_danone

źródło:www.jogurtdanone.pl

Pyszny, smaczny oraz zdrowy jogurt naturalny to najlepszy produkt nabiałowy, który powinien znaleźć się w menu każdego człowieka. Znajdziemy w nim cenne witaminy, minerały, klasyczne żywe kultury bakterie oraz drogocenne białko. Jogurt naturalny to sojusznik w walce z zbędnymi kilogramami. Ze względu na dużą zawartość białka, jogurt wzmacnia kości oraz korzystnie wpływa na florę bakteryjną. Zaleca się spożywanie jogurtu naturalnego minimum raz dziennie, np. z dodatkiem musli lub jako dodatek do sosów i sałatek.

Na problemy jelitowe

Mleczny napój naturalny jest o wiele zdrowszy niż owocowy. W jogurtach truskawkowych czy śliwkowych znajdziemy niepotrzebny cukier oraz syrop glukozowo-fruktozowy. Jogurt naturalny nie zawiera tego rodzaju dodatków. Pod wieczkiem znajdują się natomiast żywe kultury bakterie Lactobacillus bulgaricus i Streptococcus thermophilus, które nadają mu kwaskowaty smak. Dobroczynne bakterie pomagają regulować pracę układu pokarmowego: zmniejszają wydzielanie gazów, zapobiegają wzdęciom oraz odnawiają florę bakteryjną. Lactobacillus bulgaricus tworzą naturalną florę bakteryjną w jelitach, dlatego jogurt jest stosowany w czasie terapii antybiotykowych w celu wzmocnienia narządu.

Na odchudzanie

Jogurt naturalny jest sojusznikiem odchudzania, ponieważ zawiera dużo białka i wapnia, a niewiele kalorii. W 250 g jogurtu znajduje się około 10 g białka, a szklanka jogurtu zawiera 450 mg wapnia – to stanowi 30% dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej. Niedobór tego pierwiastka w diecie jest przyczyną nieprawidłowej pracy ośrodka głodu, czego konsekwencją jest uporczywy apetyt. Na skuteczne odchudzanie najlepsze są jogurty naturalne o niskiej zawartości tłuszczów i bez dodatku cukru, np. Danone. Żywej kultury bakterie zawarte w nabiale przyspieszają procesy trawienne. To idealny substytut majonezu i śmietany, warto stosować jogurt do codziennych potraw, zmniejszając ich kaloryczność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *