Gdzie kupować żywność ekologiczną dla dziecka?

To pytania zadaje sobie coraz więcej rodziców. Nie jest łatwo znaleźć produkty prawdziwie ekologiczne. Często pod napisem „bio” lub „organic” kryje się co innego – żywność na pozór „eco”. Gdzie znaleźć warzywa i owoce, które mogą być składnikiem codziennej eko diety naszego malucha?

pinterest

źródło: pinterest


Po pierwsze – stoiska z żywnością ekologiczną w nielicznych supermarketach
Marketów w Polsce tyle co grzybów po deszczu. W każdym mieście znajdzie się chociaż jeden. Niestety nie w każdym z nich są stoiska ze zdrową żywnością. W tych mniejszych możecie liczyć na lodówkę zawierającą sery, wędliny i jaja ekologiczne. W hipermarketach znajdziecie alejki z bio jedzeniem. Na półkach figurują także kasze, makarony, herbaty – wszystko ekologiczne. Nie dajcie się nabrać na chwyt reklamowy pt.„zdrowa żywność”, który dla niektórym może być synonimem „ekologicznej żywności”. Czytajcie dokładnie etykiety, sprawdzajcie daty przydatności do spożycia i wybierajcie żywność z certyfikatem eko gospodarstw.

Po drugie – żywność ekologiczna od lokalnych wystawców
Czego się nie robi dla naszych dzieci, szczególnie dla niemowląt. Warto poszukać ekologicznych gospodarstw w pobliżu naszego miasta i wybrać się do niego po zapasy warzyw i owoców. Zadanie nie jest proste, poszukiwania sprawdzonego źródła żywności bio jest z pewnością czasochłonne. Chyba o wiele prościej wybrać się do sklepu lokalnego lub na stoisko z żywnością ekologiczną. Być może tam uda wam się poznać lokalnych dostawców, którzy wskażą wam rolników praktykujących ekologiczne uprawy. Innym rozwiązaniem są kiermasze żywności ekologicznej, które organizowane są w dużych miastach w pobliżu szkół i dużych zakładów pracy. Warto wygospodarować czas, aby taki kiermasz odwiedzić i wyposażyć się w zdrowe produkty żywnościowe, pochodzące z upraw ekologicznych.

Po trzecie – eko shop online
Chyba najbardziej popularny sposób zamawiania i kupowania ekologicznej żywności. Niestety w internecie kupimy tylko prowiant suchy i żywność w słoiczkach. Nie polecam zamawiania warzyw i owoców online, ponieważ nigdy nie mamy gwarancji, że dotrą one do nas w postaci świeżej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *