Ekologicznie i wydajnie – LPG w domu i w rolnictwie

LPG w rolnictwieRozwiązania ekologiczne, ale i ekonomiczne są dziś zdecydowanie najbardziej poszukiwane i są przyszłością w wielu obszarach gospodarki. Zarówno w przemyśle, rolnictwie, jak i praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Oczywiście najbardziej spektakularne są koncepcje i zastosowania na szeroką skalę, a ekologia w rolnictwie ma szczególnie istotną rolę. Dobrze o tym wiem, gdyż sam prowadzę ekologiczne gospodarstwo – może nie na wielką skalę, ale kto wie jak rozwinie się w przyszłości. Na tym etapie jednak poszukuję rozwiązań, które zapewnią najwyższą wydajność przy jednoczesnej redukcji kosztów. Warto zatem przyjrzeć się rozwiązaniom jakie zapewnia wykorzystanie gazu LPG. Jak się okazuje znajduje on coraz szersze zastosowanie w nowoczesnym rolnictwie, przy świadomym, odpowiedzialnym podejściu do ekologii i rentowności.

 

Wiele mówi się dziś o ekologicznych, alternatywnych źródłach energii – od kilkunastu lat gaz LPG jest oficjalnie zatwierdzony jako jeden z takich właśnie surowców. Wbrew pozorom i obiegowej opinii może znajdować naprawdę szerokie zastosowanie, również w rolnictwie. Jest bowiem doskonałym źródłem energii w czasie procesów ogrzewania pomieszczeń, wody a także generowania prądu, a energia pozyskana w ten sposób sprawdza się nie tylko w procesach technologicznych. Wśród zalet zastosowania tego paliwa wymienia się m.in. wydajność, niższe koszty oraz stabilny płomień. Jest to również energia dostępna bez konieczności podłączania się do stałych źródeł gazu czy prądu. Elastyczność, ekonomiczna eksploatacja, ekologia, to z całą pewnością atuty, które przemawiają na korzyść zastosowania LPG również w rolnictwie.

Niekwestionowanym liderem i propagatorem wykorzystania LPG jest AmeriGas (więcej informacji o właściwościach i zastosowaniu gazu znajdziesz na stronie dystrybutora – zobacz LPG), firma wchodząca w skład międzynarodowego koncernu UGI Corporation. Nie od dziś wiadomo, że rolnictwo to taki sektor gospodarki, w którym rozwiązania ekologiczne oraz obniżające koszty są na wagę złota. A w przypadku oferty AmeriGas mamy także możliwość zastosowania niestandardowych instalacji, dostosowanych do indywidualnych wymagań. Firma zapewnia też kompleksową obsługę – od projektu przez montaż po dostawy gazu.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się instalacje i zbiorniki LPG do ogrzewania dużych obiektów, magazynów. Jest to również doskonałe rozwiązanie w procesie osuszania ziarna czy wypalania chwastów. Atutem oferty AmeriGas jest również wybór sposobu rozliczania. Mamy tu na pewno możliwość deklarowania stałego zapotrzebowania i stałej opłaty. Ale przy sezonowym charakterze gospodarstw rolniczych, godny uwagi będzie również system telemetryczny, monitorujący zużycie gazu albo system standard, gdzie zamówienia i dostawa są elastycznie dopasowane do potrzeb klienta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *