Ekologiczne pieluchy dla niemowląt

Przyjście na świat małego dziecka jest wydarzeniem przełomowym dla młodych rodziców. Przygotowując się na jego nadejście, niekiedy tracimy głowę i zastanawiamy się, jak przygotować wyprawkę, aby służyła rozwojowi naszego dziecka. Niegdyś nasze mamy nie miały tyle dylematów, ponieważ do wyboru były tylko pieluchy tetrowe, na które chcąc nie chcąc były skazane. Dziś o wiele wygodniej jest zakupić pampersy. Ale czy zdrowiej?

źródło: pinterest

źródło: pinterest

W trosce o zdrową skórę dziecka

Dziś pieluchy ekologiczne nie są tylko trendem nawiązującym do powrotu do natury. Są sposobem na zapobieganie wielu alergiom skórnym powstającym coraz częściej u niemowląt, które noszą pieluszki jednorazowe. Wykonane są najczęściej z eko bawełny lub włókna bambusowego, zatem skóra w nich „oddycha”. Nie przypominają w ogóle dawnych pieluch z tetry, bo posiadają otulacz z oddychającego, wodoodpornego materiału, który można zapisać i odpinać na rzepy lub napy.

Dla dobra środowiska

Szczególną właściwością pieluch wielorazowych jest to, że są przyjazne dla środowiska naturalnego. Bez względu na to, jak często i ile razy zostaną użyte, szybko ulegają biodegradacji, bo produkowane są z naturalnych materiałów. Poza tym nie zawierają ani żadnych substancji zapachowych ani wybielaczy, które niekorzystnie wpływają na ekosystem.

Jak prać eko pieluchy?

Pieluchy wielorazowego użytku można prać w temperaturze 40-60 stopni Celsjusza bez dodatku płynu zmiękczającego i wybielającego. Nie musimy moczyć ich przed praniem. Warto je prać w zwykłym proszku przeznaczonym strice do pieluch. Jeżeli chodzi o suszenie, to odradzam wywieszanie pieluch na kaloryferze, ponieważ mogą utracić swoje właściwości chłonne.

Pieluszki ekologiczne są bardzo trwałe i mocne. Z powodzeniem posłużą kolejnemu dziecku. Sceptycy tego typu rozwiązań twierdzą, że są zbyt drogie i nie na każdą kieszeń. Faktem jest to, że eko pieluchy nie należą do najtańszych, lecz są to produkty wysokiej jakości, które są wyjątkowe dla wymagającym maluchów i ekologicznych rodziców. Dają gwarancję maksymalnej miękkości i dużego komfortu noszenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *