Ekologiczne mycie okien

„Wiosna wiosna wiosna ach to Ty” – brzmią słowa pewnej polskiej piosenki. Wiosna – to czas budzenia się do życia; wiosna – to czas porządków w domowych pieleszach. To właśnie na wiosnę myjemy okna, aby móc podziwiać przyrodę zza czystej szyby. A gdyby tak spróbować umyć okna bez używania środków chemicznych? To możliwe! Naturalne płyny do mycia okien mogą być równie skuteczne. Sprawdź jak zrobić naturalny środek czystości.

pinterest

O tym, że powszechnie dostępne środki czystości są pełne toksycznych substancji wiedzą już chyba wszyscy. Produkty te do tanich nie należą i nie zawsze przynoszą zadowalające efekty. Wielokrotnie trzeba kilka prób, aby usunąć z szyby zabrudzenie raz na zawsze. Ekologiczne sprzątanie domów jest o wiele tańsze i wymaga od nas tylko odrobiny systematyczności i ewentualnie dobrych chęci.

Aby stać się właścicielem domowego środka czystości, potrzebujesz jedynie kilka chwil na sporządzenie naturalnej mikstury. Konieczne będą następujące składniki: 2 szklanki wody, 5 łyżek octu, 2 łyżki soku z cytryny (mieszamy je ze sobą do uzyskania jednolitego płynu i przelewamy do rozpylacza). Okna myjemy energicznie zgniecioną oraz szarą gazetą (kolorowe magazyny nie sprawdza się w polerowaniu szyb, bo są zbyt twarde). Na koniec czyścimy okna szmatką wykonaną z naturalnej tkaniny (najlepsza będzie bawełna). Idealna do mycia okien jest również mikrofibra. Okna myjemy zaczynając od ram i kończąc na szybach.

Użycie roztworu wody i octu jest całkowicie przyjazne dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia. Mieszanka wody i octu sprawdzi się także do czyszczenia luster i kabin prysznicowych w naszej łazience. Wystarczy odrobina cierpliwości i trochę pracy, aby okna stały się naprawdę lśniące. Codzienne życie w zgodzie z ekologią i takie proste czynności jak mycie okien, mogą wiele zmienić dla istnienia ludzkości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *