Ekologiczna łazienka

Planujesz remont łazienki? Zadbaj, aby wnętrze Twojego domu stało się przestrzenią przyjazną dla środowiska naturalnego. Niech w Twojej łazience zapanuje naturalna harmonia. Zdecyduj się na niestandardowe wykończenia i proste rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii elektrycznej i wody. Niech to będzie wnętrze zgodne z naturą.

ekologiczne akcesoria łazienkowe (źródło: pinterest)

ekologiczne akcesoria łazienkowe (źródło: pinterest)


Naturalny wygląd łazienki osiągniemy, jeżeli wybierzemy materiały pochodzące z natury. Mam na myśli przede wszystkim żwir, drewno, bambus, wiklinę i kamień. Zamiast inwestować w ceramiczne podłogi, można pozwolić sobie na drewniane rozwiązania, które prezentują się szalenie efektownie. W okolicy wanny lub prysznica warto położyć matę bambusową, a wszystkie akcesoria łazienkowe umieścić w wiklinowych koszyczkach i pojemnikach. Oprócz przyjaznych płytek i dodatków, ważny jest także wybór ręczników wykonanych z ekologicznej bawełny. W Twojej łazience nie może zabraknąć miejsca na ekologiczne środki czystości i biokosmetyki. Ponadto urządzenia sanitarne powinny być wykonane z materiału, który ulega recyklingowi. Ważne jest także, aby sprzęty łazienkowe były energooszczędne. Na rynku znajdziemy np. baterie łazienkowe z opcją eko lub baterie bezdotykowe, które zmniejszają przepływ wody.

Decydując się na aranżację łazienki ekologicznej, postaw na naturalność i maksymalne wykorzystanie akcesoriów ulegających biodegradacji. Te najprostsze rozwiązania są najczęściej najlepsze i najzdrowsze!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *