Ekologiczna biżuteria z mchu

Pierścionki z mchu, kolczyki z trawy – brzmi niewiarygodnie, a jednak istnieją. Co więcej, stanowią oryginalną ekologiczną kolekcję islandzkiego projektanta Hafsteinna Juliussona, który głęboko wierzy w to, że naturalna biżuteria potrafi przetrwać nawet pół roku. To idealne rozwiązanie dla miłośników ekologii. Biżuteria z naturalnych elementów staje się hitem i małymi kroczkami wkracza na salony światowych projektantów.

kolczyki z mchu (źródło:pl.dawanda.com)

kolczyki z mchu (źródło:pl.dawanda.com)


Ekologiczne gadżety są bez dwóch zdań futurystyczne. Nie przypominają w najmniejszym stopniu arystokratycznych i królewskich ozdób minionych epok. Na pewno pierścionki wykonane z trawy czy mchu są stylowe i szalenie ekstrawaganckie. Trzeba przyznać, że nie są praktyczne, nie założymy ich do pracy czy na rower. Ze względu na swoją oryginalność wiodą prym na rynku gadżetów, i to na miarę XXI wieku.

Projektanci zastąpili oczko drogiego brylantu lub szafiru trawą i mchem. Żywa roślinka wygląda piorunująco czy to na palcu czy na dekolcie. Jest unikatową ozdobą akcentującą poświęcenie dla idei czystości środowiska naturalnego. Może być manifestacją ekstrawagancji oraz propagatorem ekologicznych rozwiązań.

Szalenie oryginalnie wyglądają kolczyki wykonane z ekstra trwałej żywicy oraz srebra (jak na zdjęciu powyżej). Mech został zatopiony w kulach żywicznych i zamknięty w środku. To jedyne w swoim rodzaju kolczyki, idealnie pasujące na prezent dla każdej ekokobiety.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *