Akcja ekologiczna: wymień rower

Chyba nie muszę Was przekonywać do tego, jak wiele korzyści dla zdrowia i środowiska ma jazda rowerem. Niezmiernie cieszy to, że ten jednoślad ma coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Jazda na rowerze stała się modnym sposobem spędzania czasu z rodziną i wyznacznikiem ekologicznego stylu życia. Kilka lat temu powstała akcja Re-bike, czyli wymień rower zorganizowana przez firmę Wygodny Rower, która ma na celu propagowanie ekologicznym sposobów przemieszczania się po mieście oraz kształtowanie świadomości znaczenia recyklingu.

logo firmowe zmień rower

Nie wyrzucaj roweru na śmietnik

Problem zmniejszenia ilości śmieci w Polsce jest ogromny. Konsumpcjonizm przyczynia się do tego, że przetwarzamy i produkujemy ponad 300 kg odpadów rocznie w przeliczeniu na jednego mieszkańca kraju. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pewna część śmieci zalega na wysypiskach. W przypadku niektórych sprzętów AGD, mamy możliwość odbioru starego przez sprzedawcę. Jest wiele rzeczy, których wyrzucanie z domu nie zostało wyregulowane przepisami. Do nich należy rower. Niechciane dwa kółka warto oddać w sklepie, w którym kupimy nowy rower. Wielu sprzedawców na starcie oferuje rabat, około 15%. Punkty wymiany rowerów w ramach akcji Re-bike! dostępne są na stronie wymienrower.pl. Znajdują się w Warszawie w trzech miejscach.

Wolny  rower

Zamiast oddawać rower na złom, zostaw w sklepie. Będziesz mieć gwarancje, że Twój sprzęt zyska nowe życie i posłuży komuś innego, a nie zasiedli miejsce na wysypisku śmieci. Tym bardziej że niektóre części roweru rozkładają się nawet 500 lat, niszcząc środowisko naturalne – zatruwając wodę w rzekach i jeziorach oraz zanieczyszczając powietrze. Dzięki firmie Wygodny Rower ocalimy swój stary rower przed degradacją. Sprzęt trafi do obiegu, m.in. zostanie wykorzystany w akcjach charytatywnych w domach dziecka. Akcja organizowana jest rokrocznie w komisie rowerowym przy ulicy Stawki 19 w Warszawie.

Źródło ikony wpisu: http://wymienrower.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *