Wnętrze w stylu Eko

Ekologia to temat bardzo na topie. Kto nie segreguje, nie utylizuje i nie przetwarza jest totalnie passe. Styl Eko przenika do wszystkich dziedzin życia, łącznie z aranżacją wnętrz.

Ekologiczne wnętrze daje poczucie ładu, spokoju i harmonii, które wynikają z natury. Podstawą stylu eko są zatem barwy ziemi, czyli brązy, beże, zielenie, odcienie żółci i błękitu. Wykorzystywanymi surowcami są natomiast drewno, kamień, ceramika, bawełna, len, wełna i skóra. Wnętrza Eko są zazwyczaj bardzo jasne i dobrze nasłonecznione, więc jeśli okna nie dostarczają wystarczająco dużo światła, powinno się pomalować na biało. Najlepszymi meblami do pomieszczeń w stylu Eko będą meble drewniane, choć świetnie sprawdzą się tu też te plecione z rattanu i wikliny, które z powodzeniem można zestawić z nowoczesnymi sprzętami.

ekologiczna aranżacja pokoju

Source: webecoist.com via Gloria on Pinterest

 

Niektórym styl ekologiczny może kojarzyć się z wiejskim, jednak to zdecydowanie nie to samo! Eko aranżacje dają możliwości na stosowanie ciekawych, a nawet awangardowych rozwiązań. Jeśli dobierzemy odpowiednie dodatki i dekoracje, na pewno nasz pokój ekologiczny nie będzie nudny. Warto zainwestować w dodatki, które nie przytłoczą nas swoją obecnością, a do nich z pewnością należą kwiaty.

świeże kwiaty w domu

 

Podczas aranżacji wnętrza w stylu Eko, należy jednak pamiętać przede wszystkim o jednym – im prościej i bardziej naturalnie, tym lepiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *