Naturalna żywność dla zdrowego serca

Zdrowe serce potrzebuje odpowiedniej diety bogatej w naturalne składniki  – szczególnie te, które pochodzą z ekologicznej żywności. Dotyczy to zarówno osób młodych, jak i starszych, które chorują na choroby układu krążenia. Nieodpowiedni codzienny jadłospis obfitujący w sól, cukier i tłuszcze zwierzęce może być przyczyną wzrostu poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Aby serce było zawsze w dobrej formie, potrzebuje produktów naturalnych. Jakie zatem jedzenie pokocha Twoje serce?

zdrowe-serce (źródło:pinterest)

zdrowe-serce (źródło:pinterest)

Tłuste ryby
2-3 razy w ciągu tygodnia jedz tłuste ryby, bo są skarbnicą kwasów omega-3, które działają przeciwzakrzepowe i w naturalny sposób obniżają ciśnienie tętnicze. Jakie ryby? Przede wszystkich morskie, tj. sardynki, śledzie, łososie i tuńczyki. Jeżeli nie lubisz ryb, wprowadzać do codziennego menu suplementy zawierające kwasy omega-3. Godny polecenia jest produkt MegaRed Krill Oil, ponieważ zawiera naturalne tłuszcze pochodzące z kryla arktycznego.

Warzywa i owoce
Pół kilograma zielonych warzyw i kolorowych owoców to minimum dla zachowania zdrowia serca. Jedz produkty bogate w błonnik, witaminę C i E, beta-karoten i kwas foliowy – układ krążenia potrzebuje ich na co dzień jak człowiek wody do picia. Znajdziesz je w warzywach stączkowych, pomidorach, szpinaku, szparagach, sałacie i porzeczkach.

Kasze i pieczywo pełnoziarniste
5 razy w ciągu dnia jedz produkty zbożowe, m.in. chleb i bułki z pełnoziarnistego pieczywa, kaszę jaglaną lub gryczaną, płatki owsiane bądź musli, brązowy ryż i siemię lniane. Zawierają najwięcej błonnika, który zapobiega powstawaniu złego cholesterolu w ściankach naczyń krwionośnych.

Oleje roślinne
Serce lubi zdrowy tłuszcz pochodzenia roślinnego. Znajdziesz go w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, słonecznikowym i lnianych. Wszystkie zawierają sterole roślinne, które regulują poziom cholesterolu.

Staraj się więc unikać tłuszczów zwierzęcych, słodyczy i ciastek, napojów gazowanych, kawy i alkoholu. Pomyśl już dziś o swoim sercu i zacznij żyć tak, aby ono było najważniejszym narządem w Twoim organizmie. Pamiętaj o regularnej diecie i aktywności fizycznej. Sprawdź jak powinna wyglądać dieta dla serca na www.wybierzmegared.pl. Zacznij przyjmować suplementy! Droga do nadwagi i otyłości jest bardzo krótka, zwłaszcza w czasach jakich żyjemy, zatem zmień nawyki żywieniowe i jedz z głową!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *