Naturalna pielęgnacja ciała tej jesieni

Skóra w okresie jesienno-zimowym potrzebuje starannej pielęgnacji: odżywienia, regeneracji i przede wszystkim nawilżenia. Po lecie jest bardzo często wysuszona, wiotka i niekiedy łuszczy się. Dodatkowo czynniki atmosferyczne, takie jak mróz i wiatr mają negatywny wpływ na wygląd skóry . Nie bez znaczenia jest codzienne przebywanie w pomieszczeniach z wysuszonym powietrzem oraz długie, gorące kąpiele, którym się znacznie chętniej poddajemy niż w sezonie letnim. Jesienią przybywa nam zmarszczek. Wysuszona skóra woła o pomoc. Dziś o tym, jak sobie z nią radzić w naturalny sposób.

4709b982bf23ca6671bd7b0e838fcb78

Nawadnianie skóry

żel pod prysznic z proteinami mleka

żel pod prysznic z proteinami mleka

Marzeniem każdej kobiety jest zdrowa, jędrna i gładka skóra. Taki wygląd możemy uzyskać dzięki regularnemu nawilżaniu. Tak ważna jest ilość wody dostarczana do wewnątrz, zarówno ta wypijana, jak i obecna w kosmetykach. Warto zatem wybierać kosmetyki, które zawierają hydrolizatory zapobiegające odwodnieniu. Niektóre żele pod prysznic ( sprawdź ) zapewniają głębokie nawilżenie dla skóry wysuszonej. Wiele produktów zawiera naturalne składniki, które pomagają przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia, np. proteiny mleka. Należy wybierać kosmetyki z gliceryną, proteinami, ceramidami, d-pantenolem oraz kwasami tłuszczowymi. Te wszystkie substancje świetnie odżywiają skórę, chronią przed utratą wody, zatem zatrzymują procesy starzenia.

Kremowanie skóry

Po kąpieli warto aplikować na skórę dobry balsam o działaniu nawilżającym. Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków, które świetnie sprawdzą się do pielęgnacji skóry wysuszonej. Warto wybrać te,które zawierają w składzie awokado, masło shea, oliwę z oliwek czy proteiny mleka. Kremy i emulsję należy aplikować na suchą skórę zaraz po kąpieli. Warto raz na jakiś czas zrobić sobie domowe spa. W zaciszu łazienki można przygotować proste maseczki na ciało, które zregenerują skórę, złuszczą naskórek oraz sprawią, że zyska dawny blask. Takie kosmetyki można przygotować na bazie naturalnych produktów ze spiżarni. Z pewnością przyda się miód, jabłko, jogurt naturalny, olej kokosowy i kawa. Z tym artykułów spożywczych warto przygotować peeling (np. z kawy i oleju kokosowego) oraz maseczkę nawilżającą (z miodu i jabłka).

Pielęgnacja skóry podczas jesieni nie musi kojarzyć się z walką ze skórkami, łuszczeniem i świądem. Wystarczy wybierać kosmetyki, takie jak żele pod prysznic, balsamy, kremy i peelingi, które będą dedykowane do cery suchej. Warto zwrócić uwagę na ich naturalny skład.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *