Narzędzia ogrodowe do spulchniania gleby

Samo założenie ogrodu nie wystarczy, aby cieszyć się jego pięknem przez długi czas. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która zapewni stały rozwój naszym roślinom. Tajemnica pięknego ogrodu tkwi w glebie. Na wiosnę powinniśmy wykonać prace mające na celu wytworzenie w ziemi dobrych warunków, m.in. kopanie i spulchnianie ziemi, przesadzanie roślin i nawożenie podłoża. Czynności te wymagają użycia specjalnych narzędzi. Używamy do tego glebogryzarek i kultywatorów.

kultywator ręczny marki Romanik  (źródło:nomi.pl)

kultywator ręczny marki Romanik (źródło:nomi.pl)


Ręczne narzędzia ogrodowe przydadzą się w każdym domu. Sprawdzają się najczęściej w mniejszych ogrodach przydomowych i na działkach. Wśród licznych akcesoriów ogrodniczych najważniejsze są narzędzia do spulchniania ziemi. Łopatka, widły, grabie, motyki, spulchniacze i kultywatory – to najważniejsze narzędzia ręczne, bez których nie rozpoczniesz wiosennych prac ogrodowych. Z pewnością przydadzą ci się także sekatory i nożyce do przecinania drzew i krzewów (czynność warto wykonać wczesną wiosną).

Szeroki wachlarz rozwiązań ogrodowych przyprawia o zawrót głowy. Podstawowym kryterium przy wyborze narzędzi ogrodowych powinna być ich jakość. Tylko dobrze wykonane narzędzie sprawdzi się w swojej roli oraz zapewni bezpieczną prac. Warto zwrócić uwagę na to czy elementy narzędzi służące do trzymania zostały pokryte antypoślizgowym i termoizolacyjnym tworzywem.

Biorąc pod uwagę cenę, warto zauważyć, że tanie odpowiedniki narzędzi ogrodowych, takich jak kultywator ręczny czy glebogryzarka, są najczęściej wykonane z nietrwałych materiałów. Nie oznacza to, że musisz kupować narzędzia z najwyższej półki, czasami dobre będą także narzędzia ogrodowe cenowo pośrednie. Decydując się na zakup narzędzi, warto zwrócić uwagę na producenta. Na przykład dobre kultywatory ręczne produkuje firma Romanik. Dobrej jakości sprzęt ogrodniczy kupimy w supermarkecie Nomi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *